iOS 15 już dostępny dla wszystkich – Apple udostępniło pierwszą publiczną wersję beta

Tomek Czech   30 czerwca 2021

Apple zaskoczyło dzisiaj użytkowników udostępniając pierwszą publiczną betę iOS 15, choć podczas WWDC 2021 ogłosiło, że zrobi to dopiero w lipcu. Nowy system operacyjny dla iPhone’a jest więc teraz dostępny dla każdego – wystarczy przyłączyć się do bezpłatnego programu testerów publicznych bet.

berrolia

iOS 15 Public Beta 1

Żeby pobrać i zainstalować pierwszą publiczną wersję beta iOS 15 trzeba zarejestrować się lub zalogować (jeśli już jesteśmy zarejestrowani) do programu Apple Beta Software Program (najlepiej od razu na iPhonie). Następnie przechodzimy do zakładki „Enroll Your Devices”, przewijamy w dół aż pojawi się przycisk Download profile. Klikamy w niego i instalujemy profil beta. Aktualizacja iOS 15 pojawi się w miejscu, z którego instalujemy wszystkie inne uaktualnienia, czyli w Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia.

Przed instalacją koniecznie zróbcie kopię zapasową systemu – w iCloud lub przez iTunes.

Choć pierwsze deweloperskie bety iOS 15 są bardzo stabilne, trzeba pamiętać, że to jednak dopiero testowe wersje nowych systemów operacyjnych, które zawierają błędy i mogą powodować nieprawidłowe działanie niektórych aplikacji. Apple nie zaleca instalowania wersji beta na naszych podstawowych urządzeniach.

Osoby, które testują publiczne wersje beta iOS 14 muszą najpierw opuścić program (wchodzimy na stronę beta.apple.com/sp/betaprogram/unenroll, przewijamy na sam dół i klikamy Leave Apple Beta Software Program) i dopiero potem przystąpić do programu publicznych bet dla iOS 15.

Finalna wersja iOS 15 pojawi się jesienią, najprawdopodobniej we wrześniu, wraz z nowymi iPhone’ami.

Produkty Apple w super cenach

Więcej o iOS 15:

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: