Bloomberg: Face ID trafi do Maców oraz wszystkich iPhone’ów i iPadów

Łukasz Bernaczyk   27 lipca 2021

W swoim najnowszym newsletterze Mark Gurman z Bloomberga informuje, że Face ID całkowicie zastąpi Touch ID i zostanie zaimplementowane do wszystkich modeli smartfonów, tabletów i komputerów z logo nadgryzionego jabłka. Nie stało się tak jeszcze głównie z jednego powodu.

berrolia

Face ID we wszystkich iPhone’ach, iPadach i Macach

W cotygodniowym newsletterze Power On redaktor Bloomberga, który posiada bardzo dobrych informatorów w szeregach Apple informuje, że zaimplementowanie technologii Face ID do “wszystkich swoich głównych urządzeń” jest jednym z głównych celów Apple na najbliższe lata.

Co ciekawe, pod pojęciem “wszystkich swoich głównych urządzeń” Gurman ma na myśli wszystkie iPhone’y z iPhone’em SE włącznie, wszystkie iPady – nie tylko te z linii Pro, oraz wszystkie MacBooki. Aktualnie Apple nie jest w stanie zastosować Face ID w swoich laptopach ze względu na to, że klapa z ekranem jest zbyt cienka.

Gurman twierdzi również, że firma z Cupertino już dawno zrezygnowałoby z Touch ID w iPhonie SE i iPadach, gdyby nie fakt, że w urządzeniach tych Touch ID nadal dobrze się sprawdza jako tańsza alternatywa dla systemu rozpoznawania twarzy, która wciąż zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Jednocześnie Face ID wyróżnia produkty “premium”.

W niedalekiej przyszłości ta sytuacja może się zmienić. Gurman przewiduje, że wszystkie iPhone’y będą wyposażone w Face ID, ale modele Pro, zamiast wcięcia w ekranie, będą miały tylko mały otwór (kamera zostanie ukryta pod wyświetlaczem), a tańsze modele, w tym iPhone SE, pozostaną z notchem z Face ID.

Przypomnę, że o “dziurce” w ekranie zamiast notcha w iPhonie 14 donosił już znany i poważany analityk Ming-Chi Kuo.

Komputery Mac również otrzymają Face ID, na co najlepszym dowodem są odnalezione w zeszłym roku referencje do “PerlCamera” (wewnętrzna nazwa Apple na Face ID) w kodzie systemu macOS Big Sur Beta 3.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: