Bloomberg: duże zmiany dla iPada na WWDC 2022

Tomek Czech   2 czerwca 2022

„Apple chce, żeby iPad był bardziej jak laptop, a mniej jak telefon” – pisze Bloomberg w swoim dzisiejszym raporcie. Dlatego firma przygotowuje sporo zmian w systemie iPadOS 16, który pokaże już w najbliższy poniedziałek podczas WWDC 2022.

berrolia

iPadOS 16 – nowości

Źródła w Cupertino informują, że iPadOS 16 będzie miał przeprojektowany interfejs multitaskingu, dzięki czemu w łatwiejszy sposób będzie można zobaczyć, które aplikacje są otwarte, i który pozwoli na szybsze i łatwiejsze przełączanie się między aplikacjami.

Nowy system dla iPada pozwoli też po raz pierwszy na zmianę wielkości okienka aplikacji. Będzie też zawierał kilka innych ułatwień dla pracy na kilku aplikacjach jednocześnie.

Zmiany mają być na tyle duże, że według informatorów Bloomberga, przeprojektowany interfejs iPadOS 16 będzie jedną z najważniejszych nowości ogłoszonych na WWDC 2022.

Co prawda w czasie konferencji najprawdopodobniej nie zobaczymy nowych iPadów (Apple ma natomiast zaprezentować nowe Maki), ale Bloomberg podaje, że firma z Cupertino planuje wprowadzenie na rynek nowych iPadów Pro już tej jesieni.

Z wcześniejszych doniesień wynika, że nowe modele iPada Pro będą posiadały szklaną obudowę, która pozwoli na bezprzewodowe ładowanie urządzenia przez złącze MagSafe. Mają być też wyposażone w procesor M2.

Nie jest pewne, czy mniejszy, 11-calowy model będzie posiadał ekran mini-LED (nazywany przez Apple „Liquid Retina XDR”), który trafił już do modelu 12,9”.

Zobacz też: Pstryk – i iPad staje się MacBookiem. Apple znalazło świetne rozwiązanie

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: