iPhone 8: ładowanie indukcyjne i dużo większa bateria w kształcie litery “L” potwierdzone?

Tomek Czech   6 sierpnia 2017

Na Weibo pojawiły się zdjęcia, które mają przedstawiać rysunki schematyczne iPhone’a 8. Telefon oznaczony jest na nich jako “Ferrari”, co – jak wynika z jednego z grudniowych przecieków – ma być właśnie roboczą nazwą najnowszego flagowca z Cupertino. Jeśli są prawdziwe, rysunki potwierdzają wiele doniesień na temat iPhone’a 8.

berrolia

W centralnej części obudowy widać element, który najprawdopodobniej jest cewką służącą do wytworzenia pola magnetycznego – to komponent niezbędny do ładowania indukcyjnego, które ma trafić nie tylko do iPhone’a 8, ale również do modeli 7s i 7s Plus.

Na zdjęciach widzimy znacznie mniejszą płytę główną niż w obecnych modelach. Potwierdzałoby to doniesienia, że będzie to płyta stacked SLP o nowej, 20-warstwowej konstrukcji.

Analityk Ming-Chi Kuo już w lutym podawał, że mniejsza płyta główna pozwoli na wyposażenie iPhone’a 8 w większą baterię w kształcie litery “L”. Kuo przewiduje, że będzie miała ona pojemność około 2700 mAh.

Zdjęcie zdaje się jeszcze potwierdzać pionowe rozmieszczenie tylnych kamer i wyposażenie telefonu w dwie przednie kamery, które najprawdopodobniej będą częścią systemu rozpoznawania twarzy.

Premiera iPhone’a 8 spodziewana jest we wrześniu (pojawiły się plotki, że konferencja może się odbyć 6 września).

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.
300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Weibo, za Benjamin Geskin

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: