Trzy nowe iPhone’y w 2017; iPhone 8 z ekranem AMOLED edge-to-edge i dwuczęściową płytą główną – raport

Marek Twejn   21 grudnia 2016

iphone-8-concept

Bardzo wiarygodny analityk Ming-Chi Kuo od pewnego czasu powtarza, że według jego informacji, w 2017 r. Apple zaprezentuje trzy nowe modele iPhone’a: dwa w dotychczasowych rozmiarach 4,7″ i 5,5″ oraz trzeci, z całkowicie odmienionym dizajnem i z wyświetlaczem OLED 5,1″ – 5,2″. Podobne informacje podał wczoraj użytkownik chińskiego Weibo, znany z wcześniejszych publikacji wielu przecieków pochodzących od azjatyckich poddostawców Apple. Dodał też kilka nowych, ciekawych szczegółów na temat nowego iPhone’a.

berrolia

Według informatorów (i zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami), dwa pierwsze modele mają być ulepszonymi wersjami obecnych wersji i prawdopodobnie zostaną nazwane “iPhone 7s” i “iPhone 7s Plus”.

Trzeci model iPhone’a – “iPhone 8”, jest przez Apple roboczo nazywany “Ferrari” i będzie posiadał ekran AMOLED sięgający “prawie” do krawędzi obudowy (minimalne obramowanie).

Jego płyta główna ma mieć całkowicie nową konstrukcję – będzie cieńsza i podzielona na dwie części połączone elastycznym kablem. Na jednej części będzie umieszczony procesor i pamięć flash, a na drugiej moduły odpowiadające za komunikację (m.in. Wi-Fi i 4G). Apple ma też rozważać przeniesienie gniazda SIM w dolną część obudowy.

nowy0iphone-plyta-glowna

Plotki o nowej, dwuczęściowej płycie głównej są ciekawe w kontekście pogłosek o składanym iPhonie – w listopadzie Apple otrzymało patent na składanego na pół smartfona: taki telefon złożony byłby z dwóch części – górnej i dolanej. W górnej miałyby być umieszczone kamery, kontrolery wyświetlacza, czujniki oświetlenia czy głośniki, a w dolnej np. procesor, mikrofony, mechanizm wibracyjny i inne niezbędne komponenty. Obie części połączone byłyby specjalnymi zawiasami.

Kilka dni temu pojawiły się informacje, że LG porozumiało się z Apple (oraz z Google i Microsoftem) w sprawie dostarczenia im elastycznego, składanego na pół ekranu OLED do 2018 r.

AirPods – pierwsze wrażenia

300x300-oslo

Wszystko o iPhonie 7s/8:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: cnBeta, za AppleInsider

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: