Apple Pay w Polsce w PKO BP? Podchodźmy ostrożnie do takich wiadomości

Tomek Czech   18 października 2017

MacRumors i 9to5Mac podały dzisiaj, że Apple Pay może już niedługo zadebiutować w Polsce. MacRumors opublikował też zdjęcie iPhone’a z rzekomo dodaną do Apple Pay kartą PKO BP. Informacje pochodzą od anonimowej osoby, która przedstawiła się jako “Burak Polat”.

Jak wiemy, płatności mobilne od Apple pojawiają się w coraz to nowych krajach, więc być może za jakiś czas trafią też nad Wisłę.

Ja podchodzę jednak z dużym dystansem do takich informacji. Na ThinkApple piszemy o ewentualnym pojawieniu się (bądź nie) Apple Pay w Polsce, jeśli wspomni o tym jeden z szefów Apple lub dyrektor marketingu Banku Zachodniego. Zrzuty ekranu rzekomo pochodzące z oficjalnej polskiej strony Apple Pay, podesłane kiedyś anonimowo do MacRumors, okazały się sfałszowane.

berrolia

W marcu tego roku serwis Cashless twierdził, że Polski nie ma na liście wdrożeń Apple Pay w 2017 r.

Przeczytaj mój wywiad z redaktorem naczelnym Cashless, Jackiem Uryniukiem, który opowiada o tym, dlaczego w Polsce nie ma Apple Pay i kiedy może się pojawić, o rynku płatności mobilnych i nowych metodach biometrycznych w bankowości.

Więcej o Apple Pay:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.
Źródło: MacRumors

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: