Dajcie lepszą baterię i nie usuwajcie notcha – wyniki badań pokazują, czego najbardziej oczekujemy po tegorocznych iPhone’ach

Łukasz Bernaczyk   6 września 2018

USA Today przeprowadziło ankietę, pytając ludzi jakich zmian najbardziej oczekują po nowych iPhone’ach (XS/Max/9), których premiera już za niespełna tydzień – w przyszłą środę, 12 września.

berrolia

Z jednej strony wyniki badań nie zaskakują, ponieważ najbardziej wyczekiwaną zmianą jest dłuższa praca telefonu na baterii. Na taką cechę nowych smartfonów Apple liczy aż 75% badanych.

Z drugiej strony, jest jednak pewien element zaskoczenia, bowiem dopiero na ostatnim miejscu znalazło się usuniecie wycięcia w ekranie, czyli sławnego notcha. Chciałoby tego tylko 10% ankietowanych.

Wcięcie w ekranie obecnego iPhone’a X, które zaraz po jego premierze było masowo wyśmiewane przez konkurencję wszelkiej maści, okazuje się wcale nie przeszkadzać użytkownikom iPhone’ów (przeczytaj: Od “WTF?!” do “WOW”, czyli dlaczego Apple nie przestraszyło się “notcha”?).

Mało tego, niemal cała konkurencja, która niegdyś wyśmiewała notcha, teraz go skopiowała i stosuje we własnych modelach telefonów, które niejednokrotnie do złudzenia przypominają iPhone’a X.

Drugie miejsce wśród funkcji najbardziej wyczekiwanych w nadchodzących iPhone’ów zajęło prawdziwie niezniszczalne szkło na ekranie telefonów Apple (66% głosów). W prawdzie panele szklane stosowane w iPhone’ach są z modelu na model coraz trwalsze, ale do ideału jeszcze daleko. Być może zmieni to najnowsze szkło Gorilla Glass 6, które ma szanse znaleźć się w tegorocznych modelach iPhone’ów.

Ostatnie miejsce na pudle to rozszerzalna pamięć w iPhone’ach z 44 procentami głosów. Nie ukrywam, że sam bardzo ucieszyłbym się z takiej funkcjonalności, bo jej brak uważam obecnie za największy minus telefonów Apple.

Wśród pozostałych pożądanych funkcjonalności nadchodzących iPhone’ów znalazły się także:

  • 39% – zmiana technologiczna pozwalająca ładować telefon i słuchać muzyki przewodowo, w tym samym czasie. Tu nadmienię, że 37% glosujących było również za przywróceniem gniazda słuchawkowego minijack;
  • 29% – zmiana portu wejścia Lightning na USB-C, w który wyposażona jest większa część telefonów konkurencji;
  • 19% – poprawa jakości działania Face ID;
  • 18% – szybsze działanie aplikacji.

Jeżeli uczestnicy badania mieliby podać tylko jedną funkcjonalność, której oczekują po iPhone’ach 2018, nadal zwyciężyłaby żywotniejsza bateria, zdobywając 38% wszystkich głosów.

A Ty, jakiej nowości najbardziej oczekujesz od nadchodzących modeli iPhone’a?

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: