Nowość w macOS Mojave – Mac App Store

Łukasz Bernaczyk   17 października 2018

To już kolejny odcinek naszego przeglądu nowości w macOS Mojave. Dzisiaj zajmiemy się nowym Mac App Store, który został przeprojektowany od podstaw i wyglądem mocno różni się od poprzedników.

berrolia

Mac Appe Store w macOS Mojave

W ubiegłym roku, w iOS 11, Apple mocno przeprojektowało iOS App Store. Teraz podobny proces przeszedł App Store w wersji na Maki.

Zupełnie nowy interfejs użytkownika może na początku denerwować, ale wynika to raczej z przyzwyczajenia do poprzedniego wyglądu sklepu z aplikacjami Apple.

Już po krótkim czasie spędzonym na przeglądaniu nowego Mac App Store’a stwierdziłem, że nowy podział na sekcje jest znacznie bardziej sensowny i intuicyjny, niż we wcześniejszych wersjach.

Pol lewej stronie widnieje 7 tematycznych zakładek i skrót do konta użytkownika, gdzie możemy sprawdzić swoje dane oraz jakie aplikacje pobieraliśmy w przeszłości.

Wspomniane 7 zakładek dzieli sklep na części tematyczne:

  • Odkrywaj – daje nam dostęp do najlepszych aplikacji w App Store. Najlepszych zarówno według rankingów, jak i tych, które z jakiegoś powodu bardzo wysoko ocenili pracownicy Apple;
  • Twórz – ta część sklepu przeznaczona jest, zgodnie z nazwą, dla osób zajmujących się tworzeniem jakichkolwiek treści za pomocą komputera Mac. Znajdziemy tu zarówno programy do tworzenia i obróbki grafiki statycznej, filmów, muzyki, czy też aplikacje dla programistów;

  • Pracuj – w tej sekcji znajdziemy wszelkiego rodzaju aplikacje pomagające w pracy na komputerze. Od edytorów plików PDF, przez programy do tworzenia notatek czy list zadań, aż do komunikatorów;
  • Graj – tutaj chyba nie muszę za dużo wyjaśniać – sekcja zawiera wszystkie gry dostępne w App Store;
  • Programuj – w tym wypadku również nazwa wyjaśnia wszystko – znajdziemy to wszystkie narzędzia programistyczne, jakie tylko istnieją na Maca;
  • Kategorie – gdyby powyższy podział na sekcje był dla Was zbyt ogólny, w tym miejscu możemy przejść do widoku kategorii i przeglądać dostępne apki według takich właśnie kryteriów, a wśród nich między innymi „Grafika i DTP”, „Zdrowie i fitness” czy „Wiadomości”.

  • Uaktualnienia – ostatnia część sklepu wyświetlająca dostępne uaktualnienia do oprogramowania, które mamy zainstalowane na komputerze.

Strony aplikacji również uległy przeprojektowaniu. Automatycznie odtwarzane wideo pozwoli nam zobaczyć działanie danego programu bez zbędnego klikania.

Dodatkowo, informacje, takie jak ocena apki, jej ranking czy recenzja i opis, wydają się być bardziej widoczne, a co za tym idzie -łatwiejsze do zlokalizowania na stronie.

Zobacz poprzednie części cyklu:

Poradnik ThinkApple: Jak przygotować pendrive’a instalacyjnego z macOS Mojave

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: