iOS 13 – porównanie szybkości działania z iOS 12 (wideo)

Tomek Czech   7 czerwca 2019

Już od dłuższego czasu nie zadajemy sobie pytania, jak bardzo nowy iOS zwolni mojego iPhone’a, tylko czy go czasem trochę nie przyspieszy. iOS 12 był w tym względzie fantastyczny – dał nowe życie starszym urządzeniom. A jak jest w przypadku iOS 13?

berrolia

iOS 13 – szybkość działania

Apple twierdzi, że iOS 13 jest szybszy od iOS 12 – aplikacje mają się otwierać do dwóch razy szybciej, 30% szybsze ma być Face ID.

W redakcji na razie zainstalowaliśmy pierwszą betę iOS 13 na iPhonie XS i XR. Możemy potwierdzić, że Face ID działa znacznie szybciej (według Dawida wzrost szybkości jest zdecydowanie większy niż 30%). Jeśli chodzi o szybkość działania, to Dawid (iPhone XR) nie widzi zbytniej różnicy w porównaniu z iOS 12 (a dokładniej – iOS 12.3.1), natomiast według Marcina (iPhone XS) różnica jest zauważalna, np. jeśli chodzi o szybkość działania animacji. No i trzeba zauważyć, że to jest dopiero pierwsza beta nowego systemu, którą porównujemy do szlifowanego przez wiele miesięcy i testowanego na setkach milionów użytkowników iOS 12 w niedawno udostępnionej wersji 12.3.1.

Warto dodać, że Apple również porównywało prędkość działania dwóch ostatnich systemów na najnowszych urządzeniach – iPhonie XS i XS Max.

A co ze starszymi iPhone’ami?

iOS 13 – test szybkości na iPhonie 6s, 7 i 8

Porównanie działania pierwszej bety iOS 13 z iOS 12.3.1 na iPhonie 6s, 7 i 8 przygotował twórca kanału iAppleBytes.

Na wideo widzimy, że prędkość działania iOS 13 i iOS 12.3.1 na starszych urządzeniach jest niemal identyczna, z lekkim wskazaniem na iOS 12 (im nowszy iPhone, tym ta minimalna i tak różnica jeszcze się zmniejsza).

Co prawda trzeba pamietać, że w przypadku najnowszego systemu mamy do czynienia dopiero z pierwszą wersją testową, ale dwukrotnego wzrostu prędkośći otwierania aplikacji raczej nie doświadczymy, nawet po instalacji wersji finalnej.

Dobra wiadomość jest z kolei taka, że można instalować iOS 13 na wszystkich kompatybilnych z nim iPhone’ach, bez obawy o spowolnienie urządzenia.

Wygraj iPhone’a XS lub Apple Watcha Series 4 oraz Teslę 3 na trzy miesiące!

Grafika

 

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: