iPhone przyszłości z tylnymi aparatami ukrytymi pod… drugim ekranem (wideo)

Łukasz Bernaczyk   25 października 2019

W sieci pojawiła się kolejna wizja iPhone’a przyszłości. Autor ConceptsiPhone utrzymał poziom w swoich projektach, tym razem zajmując się głównie niezwykłą funkcjonalnością i wyglądem tylnej część smartfona od Apple.

berrolia

iPhone’a oczami ConceptsiPhone

Aparaty, a w zasadzie ich wygląd w tegorocznych iPhone’ach 11/Pro wzbudziły sporo kontrowersji. Nowy koncept jednoznacznie rozwiązuje tę kwestię ukrywając aż siedem tylnych aparatów pod… drugim ekranem.

Tak, to nie jest pomyłka. W wizji autora cała tylna powierzchnia telefonu pokryta jest jednym, wielkim ekranem, który w górnej części, znajdującej bezpośrednio nad obiektywami potrafi stać się przezroczysty, umożliwiając tym samym robienie zdjęć i rejestrowanie filmów.

Nie będę się tu rozpisywał na temat stopnia realizmu tego projektu, dodam tylko, że taka technologia już istnieje.

Dodatkową zaletą takiego rozwiązania byłaby dowolność w wyborze koloru tylnej obudowy, gdyż ta jest po prostu wyświetlana.

Koncept pokazuje także mniejsze wcięcie w przednim ekranie telefonu oraz brak jakiegokolwiek złącza.

Wizja bardzo ciekawa, wcale nie tak nieprawdopodobna, jak mogłoby się wydawać. Jedyną przesadą jest sugestia, że tak mógłby wyglądać już przyszłoroczny iPhone 12. Myślę, że bardziej realny byłby tu iPhone 15 lub 16.

Black Friday - MacBook Air M1 w rewelacyjne cenie w Lantre

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: