iPhone 12 (2020) będzie wyposażony w najbardziej zaawansowany modem 5G na rynku – raport

Łukasz Bernaczyk   30 października 2019

Według Nikkei Asian Review, wszystkie trzy modele iPhone’a 12/12 Pro, które zostaną zaprezentowane we wrześniu 2020 roku będą posiadały najszybszy i najbardziej zaawansowany modem 5G, jaki kiedykolwiek udało się wyprodukować. Producentem, dzięki ugodzie zawartej całkiem niedawno między nim a Apple, będzie Qualcomm.

berrolia

Modem 5G “X55”

Powołując się na swoje źródła w łańcuchu dostaw Apple, Nikkei Asian Review twierdzi, że cała linia iPhone’ów 12 będzie wyposażona w najnowszy modem 5G firmy Qualcomm, który znacznie przewyższa układy konkurencji zarówno pod kątem technologicznym, jak i – co za tym idzie – osiąganymi prędkościami pobierania i wysyłania danych.

Modem nosi tajemniczą nazwę produkcyjną X55, a jego zastosowanie w iPhone’ach będzie możliwe dzięki ugodzie zawartej między Apple a Qualcomm w kwietniu tego roku, która zakończyła ostrą batalię sądową.

A14 Bionic 5nm i tylna kamera z time-of-flight

Źródła Nikkei potwierdzają również wcześniejsze doniesienia mówiące o tym, że procesor A14 Bionic w przyszłorocznych iPhone’ach będzie pierwszym wyprodukowanym w technologii 5 nm.

Producentem układu będzie firma TSMC, która w kwietniu zakończyła budowę fabryki będącej w stanie produkować czipy w technologii 5 nm.

Kolejną informacją potwierdzoną przez Nikkei jest czwarta kamera na tylnej powierzchni przyszłorocznych iPhone’ów. Będzie to tzw. sensor time-of-flight, którego zadaniem jest pomiar odległości do fotografowanych obiektów, co z kolei pozwala na lepsze ustawianie ostrości przez pozostałe kamery oraz na dokładniejsze orientowanie przestrzeni przy wykorzystywaniu technologii rozszerzonej rzeczywistości.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: