Raport: Apple wprowadzi na rynek iPada Air 4 w stylu iPada Pro

Łukasz Bernaczyk   20 sierpnia 2020

Według najnowszych informacji opublikowanych przez portal MyDrivers, Apple wprowadzi do sprzedaży nową, czwartą generację iPada Air. Tablet ma przejść sporą metamorfozę, zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną.

berrolia

iPad Air 4

Informatorzy MacDrivers twierdzą, że iPad Air 4 będzie mocno przeprojektowany i wyglądem oraz niektórymi funkcjonalnościami mocno zbliży się do iPada Pro, o czym słyszeliśmy już wcześniej.

Ma więc być procesor A14, ekran Liquid Retina o przekątnej 10,8 lub 11 cali i cieńsze ramki. iPad Air 4 nie będzie posiadał fizycznego przycisku Home w dolnej części, a biometryczna autoryzacja użytkownika będzie się zapewne odbywała w oparciu o Face ID lub nawet Touch ID umieszczony pod ekranem.

Wzorem iPadów Pro, nowy iPad Air 4 ma być również wyposażony w złącze Smart Connector, pozwalający na podłączenie nowych klawiatur Magic Keyboard.

Port Lightning, podobnie jak w obecnym iPadzie Pro, zostanie zastąpiony przez złącze USB-C. Nowy Air otrzyma też cztery głośniki stereo.

iPad Air 4 – cena, pojemności, kolory i data premiery

Nowa generacja Aira ma być dostępna w trzech konfiguracjach pojemności dysku twardego: 128 GB, 256 GB i 512 GB.

Jego cena ma być nieco wyższa ze względu na zastosowanie mocniejszych podzespołów. Według chińskiego portalu, podwyżka bazowej konfiguracji może wynieść 150 dolarów, co oznaczałoby, że w Polsce nowego iPada Air 4 będziemy mogli kupić za około 2 999 zł w wersji Wi-Fi i 3499 zł w wersji Wi-Fi + Cellular.

Raport MyDrivers nie wspomina nic o dostępnych wersjach kolorystycznych, natomiast inne doniesienia mówią o utrzymaniu obecnej oferty kolorów, czyli: gwiezdna szarość, srebrny i złoty.

Informatorzy przewidują, że iPad Air 4 bezie miał swoją premierę w marcu 2021 r.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: