Konferencja Apple z prezentacją iPhone’a 12 jeszcze we wrześniu, żadnych nowych produktów w tym tygodniu – raport

Tomek Czech   7 września 2020

Wczoraj Jon Prosser informował, że już jutro o godz. 15:00 Apple ma opublikować informację prasową na temat wprowadzenia na rynek nowych produktów (Apple Watch Series 6 i nowego iPada). Jednak według Marka Gurmana z Bloomberga, bardziej prawdopodobne jest, że jutro Apple zapowie jedynie konferencję, na której zaprezentuje zarówno iPhone’a 12, jak i Apple Watcha 6. generacji.

berrolia

iPhone 12 – premiera jeszcze we wrześniu?

Gurman napisał na Twitterze, że nie ekscytowałby się informacją o premierze nowych produktów w tym tygodniu. Bardziej realne wydaje mu się ogłoszenie przez Apple daty konferencji z prezentacją iPhone’a 12 i Apple Watch Series 6. Miałaby się ona odbyć jeszcze we wrześniu. Oczywiście byłaby to konferencja wirtualna, jak WWDC 2020.

Wcześniej Jon Prosser podawał, że konferencja Apple, na której zaprezentowane zostaną cztery modele iPhone’a 12 odbędzie się w drugim tygodniu października, natomiast Apple Watch 6. generacji i nowy iPad (iPad Air 4 i/lub nowy budżetowy iPad 10,2″/10,8″) miałby zostać ogłoszone w drugim tygodniu września poprzez informację prasową.

Trzeba zaznaczyć, że Mark Gurman nie twierdzi, że iPhone 12 dostępny będzie jeszcze we wrześniu – w tym miesiącu ma według niego jedynie zostać zaprezentowany, natomiast do sprzedaży trafi w październiku. Doniesienia o tym, że premiera nowych iPhone’ów odbędzie się w tym roku nieco później niż w poprzednich latach zostały oficjalnie potwierdzone przez Apple – dyrektor finansowy firmy z Cupertino – Luca Meastri, przyznał w lipcu, że nowy iPhone’y trafią do sprzedaży kilka tygodni później, niż zazwyczaj.

Według kilku doniesień, Apple planuje wprowadzić iPhone’a 12 na rynek w dwóch turach – najpierw, w październiku, zadebiutować mają dwa tańsze modele (5,4 calowy iPhone 12 oraz 6,1-calowy iPhone 12 Max), a później, prawdopodobnie już w listopadzie, dwa modele Pro (6,1-calowy iPhone 12 Pro i 6,7-calowy iPhone 12 Pro Max).

Warto dodać, że Apple nigdy nie zapowiadało konferencji z prezentacją nowych iPhone’ów za pomocą informacji prasowej – zawsze rozsyłało po prostu do mediów zaproszenie na swój event, nie podając nawet, co dokładnie się na nim wydarzy. To właśnie może stać się według Gurmana już jutro. Oczywiście nie jest też wykluczone, że firma z Cueprtino złamie tradycję i zapowie konferencję poprzez informację prasową.

O tym, kto ma rację – Gurman czy Prosser, dowiemy się jutro.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: