Dziś wieczorem Apple może ogłosić, kiedy zobaczymy iPhone’a 12

Tomek Czech   8 września 2020

Aktualizacja: Apple oficjalnie ogłosiło termin konferencji.

***

Nie sprawdziły się informacje podawane przez Jona Prossera o tym, że dzisiaj o 15:00 Apple zaprezentuje Apple Watch Series 6 oraz iPada Air 4. Co prawda to wciąż może się jeszcze dzisiaj wydarzyć, ale coraz bardziej prawdopodobny jest scenariusz, który kilka dni temu podawał Mark Gurman z Bloomberga – że dzisiaj Apple ogłosi datę swojej najbliższej konferencji, na której zaprezentuje zarówno najnowszy model Apple Watcha, jak również iPhone’a 12.

berrolia

iPhone 12 – kiedy konferencja?

W niedzielę Gurman napisał na Twitterze, że nie za bardzo wierzy w premierę nowych produktów w tym tygodniu. Dodał, że znacznie bardziej prawdopodobne jest to, że we wtorek Apple zapowie konferencję, na której zaprezentuje zarówno iPhone’a 12, jak i Apple Watcha 6. generacji.

Konferencja ma się odbyć jeszcze we wrześniu. Ze względu na trwającą pandemię ma być oczywiście wydarzeniem przeprowadzonym całkowicie online.

Skoro zgodnie z przewidywaniami Prossera Apple nie pokazało dzisiaj nowych produktów, coraz bardziej prawdopodobny wydaje się scenariusz zapowiadany przez Gurmana – dzisiaj wieczorem firma z Cupertino może rozesłać do mediów zaproszenie na swoją najbliższą konferencję. Wtedy też poznalibyśmy jej datę.

O tym, że wydarzenie jest tuż za rogiem może świadczyć fakt, że od dzisiaj Twitter automatycznie dodaje nowe, niebieskie logo Apple przy hashtagu #AppleEvent.

Specjalne ikonki przy hashtagach Twitter dodaje jedynie przy współpracy z firmami, więc jest właściwie jasne, że Apple szykuje się do kolejnego wydarzenia.

Kiedy możemy się go spodziewać? Według strony Hashflag Browser logo Apple będzie się pojawiało przy hashtagu #AppleEvent do 28 września, więc do tego czasu powinna się odbyć konferencja. Najbardziej prawdopodobny termin według mnie to tydzień pomiędzy 21 a 25 września.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: