iPhone 12 Max i iPhone 12 Pro trafią do sprzedaży jako pierwsze, potem premiera kolejnych dwóch modeli – raport

Łukasz Bernaczyk   7 września 2020

Według najnowszego raportu DigiTimes, wprowadzanie czterech tegorocznych modeli iPhone’a 12 do sprzedaży odbędzie się dwuetapowo. Jednak nie tak, jak do tej pory wszystko wskazywało, czyli że najpierw zadebiutują tańsze modele, a potem wersje Pro.

berrolia

iPhone 12 Max i 12 Pro – premiera w pierwszej kolejności

DigiTime potwierdził swoje doniesienia sprzed miesiąca ,że najpierw odbędzie się premiera dwóch modeli z ekranem 6,1 cala, czyli iPhone’a 12 Max i 12 Pro, a potem dwóch pozostałych – iPhone’a 12 z ekranem 5,4″ oraz iPhone’a 12 Pro Max z wyświetlaczem 6,7″.

Tajwański serwis opiera się na informacjach uzyskanych od azjatyckich dostawców podzespołów do nowych iPhone’ów, a dokładniej – od producentów płyt głównych do smartfonów z Cupertino. Płyty dla iPhone’ów z ekranem 6,1″ zaczęli oni dostarczać Apple jeszcze w lipcu, natomiast dla modeli z wyświetlaczami 5,4″ i 6,7″ – dopiero w drugiej połowie sierpnia.

Pamiętajmy, że inny możliwy scenariusz zakłada, że w pierwszej kolejności do sprzedaży trafią iPhone’y dwa tańsze modele (iPhone 12 5,4″ i iPhone 12 Max 6,1″), a potem wersje Pro (iPhone 12 Pro 6,1″ i iPhone 12 Pro Max 6,7″).

iPhone 12 – kiedy premiera?

Jeżeli wierzyć Markowi Gurmanowi, który posiada własne źródła wśród pracowników Apple, wszystkie cztery modele możemy zobaczyć jeszcze we wrześniu podczas wirtualnej konferencji.

Dwa pierwsze modele miałyby trafić do sprzedaży w październiku, a pozostałe dwa moglibyśmy kupić dopiero w listopadzie.

Jon Prosser twierdzi, że konferencja z prezentacją wszystkich czterech iPhone’ów z serii 12 odbędzie się w drugim tygodniu października.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: