Apple udostępniło iOS 15.4 beta 5

Tomek Czech   1 marca 2022

Apple udostępniło dzisiaj piątą deweloperską betę iOS 15.4. Publiczna beta powinna się pojawić niebawem. A premiera finalnej wersji może się odbyć już za tydzień.

berrolia

iOS 15.4 beta 5

Mark Gurman z Bloomberga napisał, że według jego informacji piąta beta jest już ostateczną wersją tej aktualizacji, więc poza ewentualnymi drobnymi poprawkami błędów nie powinniśmy się spodziewać żadnych większych nowości w oficjalnej, finalnej wersji iOS 15.4.

Najważniejszą nowością w iOS 15.4 jest do tej pory możliwość używania Face ID, kiedy użytkownik ma założną maskę (więcej szczegółów na ten temat znajdziesz tutaj).

iOS 15.4 pozwala również dodać certyfiakt szczepienia przeciw COVID-19 do aplikacji Portfel i Zdrowie, posiada ukrytą funkcję oceny stanu iPhone’a poprzez wykonanie jego zdjęcia, wsparcie usługi „Tap to pay”, dzięki której iPhone staje się terminalem płatniczym, pozwala pobierać aktualizacje systemowe przez sieć komórkową oraz zawiera 37 nowych emoji (zobacz wszystkie tutaj).

Sprawdź wszystkie nowości w poszczególnych betach iOS 15.4:

Apple udostępniło dzisiaj również piate bety iPadOS 15.4, watchOS 8.5, tvOS 15.4 oraz macOS Monterey 12.3.

iOS 15.4 – kiedy premiera finalnej wersji?

Premiera finalnej wersji iOS 15.4 do tej pory spodziewana była po pierwszej w tym roku konferencji produktowej Apple, która miała się odbyć 8 marca.

Dzisiaj Apple nie wysłało zaproszeń na konferencję, więc raczej nie odbędzie się ona w przyszły wtorek, ale jeśli firma z Cupertino zdecyduje się zaprezentować nowe produkty za pomocą informacji prasowej, iOS 15.4 może zostać udostępnione zaraz potem.

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: