iOS 16 vs. iOS 15: porównanie szybkości na wszystkich modelach iPhone’a

Tomek Czech   8 czerwca 2022

iOS 16 jest kompatybilny ze iPhonem 8/8 Plus i wszystkimi nowszymi modelami, więc możemy go zainstalować nawet na niemal pięcioletnim już smartfonie. Jak każdego roku, użytkownicy starszych iPhone’ów zastanawiają się, czy warto instalować najnowszą wersję iOS – czy nie spowolni ona ich telefonu.

Z pomocą przychodzą im blogerzy technologiczni i youtuberzy, którzy przeprowadzają testy porównawcze, sprawdzając szybkość wszystkich modeli z poprzednią i najnowszą wersją systemu. Nie inaczej jest tym razem.

berrolia

iOS 16 vs. iOS 15 – porównanie szybkości (na iPhone 8, Xr, 11, 12, 13)

Porównanie szybkości iOS 15 z iOS 16 na kilku modelach iPhone’a przeprowadził youtuber prowadzący kanał iAppleBytes. Sprawdził, jak iOS 15 w ostatniej publicznie dostępnej wersji, czyli 15.5 oraz iOS 16 w wersji beta 1 radzą sobie na następujących modelach iPhone’a:

  • iPhone 8
  • iPhone Xr
  • iPhone 11
  • iPhone 12
  • iPhone 13

Zgodnie z przewidywaniami, pierwsza beta iOS 16 działa na wszystkich iPhone’ach mniej więcej tak samo szybko i płynnie, jak iOS 15.5. Różnice są minimalne przy niektórych działaniach (czasem nawet na korzyść iOS 16), ale mogą wynikać z metody badania, która nie jest dokładna w 100%.

Wydaje się, że jedynie na najstarszym kompatybilnym modelu – iPhonie 8, iOS 16 działa nieco wolniej. Ale testy przeprowadzone przez innego youtubera, Simple Alpaca (wideo poniżej),  pokazują co innego – tak samo płynne działanie nowego systemu na iPhonie 8 jak iOS 15.5.

Musimy też pamiętać, że iOS 16 jest dopiero na etapie pierwszej bety, więc czeka go jeszcze bardzo wiele usprawnień i poprawek błędów. Finalna wersja systemu zostanie udostępniona przecież dopiero za trzy miesiące.

iOS 16 vs. iOS 15 na iPhone 8, iPhone Xr, iPhone 11, iPhone 12, iPhone 13

iOS 16 vs. iOS 15. na iPhone 8

Youtyber nagrał też wideo pokazujące działanie iOS 16 na innych modelach iPhone’a.

iPhone X

iPhone Xs

SE 2

Więcej o iOS 16:

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: