Cook: Mamy dla was coś wyjątkowego. Kuo: Apple pokaże to w styczniu

Tomek Czech   29 czerwca 2022

W ostatnich miesiącach Apple intensywnie przygotowuje się do wprowadzenia na rynek zupełnie nowego produktu – gogli mieszanej rzeczywistości (MR – Mixed Reality). Tim Cook właśnie zapowiedział, że firma szykuje dla użytkowników coś specjalnego. Zdaniem analityka Ming-Chi Kuo, Apple pokaże światu nowy produkt w styczniu.

berrolia

Gogle MR od Apple

W wywiadzie dla China Daily Tim Cook mówił, że jest niezwykle podekscytowany możliwościami, które daje rozszerzona rzeczywistość (AR – Augmented Reality). W pewnym momencie zapowiedział: „Zaczekajcie i zobaczycie, co mamy do zaoferowania”.

Zaraz potem analityk Ming-Chi Kuo przypomniał w notatce dla inwestorów, że z jego informacji wynika, że Apple zaprezentuje nowy produkt w styczniu 2023 r., podczas specjalnej konferencji.

Na styczniowych konferencjach Steve Jobs prezentował jedne z najważniejszych produktów w historii Apple – iPhone’a (2007 r.), MacBooka Air (2008 r.) oraz iPada (2010 r.). Firma z Cupertino może podtrzymać tę tradycję i również w styczniu, przyszłego roku, pokazać światu swój kolejny przełomowy produkt.

Z ostatnich doniesień wynika, że prace nad goglami dobiegają końca, Apple pokazało już produkt swojemu zarządowi i szykuje się do wprowadzenia go na rynek.

Niedawno Ming-Chi Kuo przedstawił najbardziej prawdopodobny jego zdaniem harmonogram wprowadzania nowego produktu na rynek.

Według niego, będzie on wyglądał tak:

  • 3. kwartał 2022 r.: ostatnie testy inżynieryjne (EVT – engineering validation testing)
  • styczeń 2023 r.: konferencja (Apple Special Event)
  • 2-4 tygodnie po konferencji: udostępnienie narzędzi (SDK) programistom
  • 2. kwartał 2023 r.: start przedsprzedaży
  • 2. kwartał 2023 r. (przed WWDC 2023): premiera sklepowa

Gogle MR od Apple – co wiemy?

Gogle mieszanej rzeczywistości od Apple mają być wyposażone w dwa wewnętrzne ekrany o bardzo wysokiej rozdzielczości 8K oraz nawet 15 kamer, w tym takie, które będą śledziły ruch gałek ocznych użytkownika, a także takie, które pozwolą “widzieć przez gogle”, czyli będą rejestrowały i przekazywały na żywo obraz tego, co dzieje się przed użytkownikiem.

Ponadto nowe urządzenie Apple ma otrzymać specjalny chip o wydajności porównywalnej do najmocniejszych układów z serii „M” oraz oczywiście własny system operacyjny, który najprawdopodobniej będzie się nazywał “reallityOS” (rOS).

Ich cena nie jest jeszcze znana, natomiast mówi się o kwocie nawet 3500 dolarów, plus być może miesięczny abonament na nowe usługi z segmentu AR/VR.

Według Marka Gurmana z Bloomberga, Apple jest świadome, że nie sprzeda milionów sztuk tak drogiego sprzętu, ale traktuje go przede wszystkim jako przetarcie szlaku przed znacznie ważniejszym produktem – okularami AR, których premiera może się odbyć w 2024 lub 2025 roku.

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: