iOS 16 już dostępny dla wszystkich – Apple udostępniło pierwszą publiczną wersję beta

Tomek Czech   11 lipca 2022

Zgodnie z zapowiedzią, że zrobi to w lipcu, Apple udostępniło dzisiaj pierwszą publiczną betę iOS 16. Nowy system operacyjny dla iPhone’a jest więc teraz dostępny dla każdego – wystarczy przyłączyć się do bezpłatnego programu testerów publicznych bet.

berrolia

iOS 16 Public Beta 1

***

Zajrzyjcie do naszego livebloga, gdzie na bieżąco dodajemy najlepsze promocje Amazon Prime Day.

***

Przed instalacją iOS 16 Public Beta 1 koniecznie zróbcie kopię zapasową systemu – w iCloud lub przy użyciu komputera.

Żeby pobrać i zainstalować pierwszą publiczną wersję beta iOS 16, trzeba zarejestrować się lub zalogować (jeśli już jesteśmy zarejestrowani) do programu Apple Beta Software Program (najlepiej od razu na iPhonie).

Następnie przewijamy do sekcji „Get started” i klikamy w „Enroll your iOS device”, a na następnej do stronie do sekcji „Install profile” i klikamy w przycisk „Download profile”, żeby zainstalować profil beta. Aktualizacja iOS 16 Public Beta 1 pojawi się w miejscu, z którego instalujemy wszystkie inne uaktualnienia, czyli w Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Choć pierwsze deweloperskie bety iOS 16 są bardzo stabilne, trzeba pamiętać, że to jednak dopiero testowe wersje nowych systemów operacyjnych, które zawierają błędy i mogą powodować nieprawidłowe działanie niektórych aplikacji. Apple nie zaleca instalowania wersji beta na naszych podstawowych urządzeniach.

Osoby, które testują publiczne wersje beta iOS 15 muszą najpierw opuścić program (wchodzimy na stronę beta.apple.com/sp/betaprogram/unenroll, przewijamy na sam dół i klikamy Leave Apple Beta Software Program) i dopiero potem przystąpić do programu publicznych bet dla iOS 16.

Pierwsza publiczna beta iOS 16 jest odpowiednikiem trzeciej wersji deweloperskiej – zobacz wszystkie nowości znalezione w:

Finalna wersja iOS 16 pojawi się jesienią, najprawdopodobniej we wrześniu, wraz z nowymi iPhone’ami.

Najciekawsze nowości w iOS 16:

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: