iOS 16: nowa funkcja CarPlay pozwoli zapłacić za paliwo na stacji bezpośrednio z samochodu

Łukasz Bernaczyk   15 września 2022

Według najnowszych informacji, Apple planuje uruchomić jeszcze w tym roku nową funkcjonalność swojego systemu Car Play, dzięki której za paliwo na stacji benzynowej zapłacimy bezpośrednio z kokpitu naszego samochodu.

berrolia

Tankowanie z CarPlay i iOS 16

Zgodnie z tym, co raportuje Reuters, jesienią Apple zamierza uruchomić nową funkcjonalność CarPlay, która została krótko wspomniana przez firmę z Cupertino podczas jednej z sesji deweloperskich konferencji WWDC 2022.

Nowość ta ma pozwolić użytkownikowi CarPlay na zapłacenie za tankowanie bezpośrednio z ekranu dotykowego wbudowanego w samochód (oczywiście samochód musi posiadać funkcjonalność CarPlay).

Po zadeklarowaniu chęci uzupełnienia paliwa kierowca zostanie za pomocą nawigacji doprowadzony do stacji benzynowej, a nawet pod konkretne stanowisko tankowania, gdzie po zatankowaniu będzie mógł za nie zapłacić wprost z aplikacji na panelu CarPlay, bez konieczności udawania się do kasy.

Są już pierwsze pozytywne głosy ze strony koncernów i firm paliwowych, które jak najbardziej są zainteresowane integracją swoich stacji z tą funkcjonalności. Niektóre już rozpoczęły prace nad specjalnymi aplikacjami. Zupełnie to nie dziwi, ponieważ funkcjonalność ta pozwoli koncernom zaoszczędzić czas pracowników i skrócić czas obsługi klienta.

Zamów iPhone’a 14 Pro w przedsprzedaży z dostawą już 16.09!

Więcej nowości w iOS 16:

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: