iOS 16.1 dodaje procentowy wskaźnik baterii do kolejnych modeli iPhone’a

Tomek Czech   15 września 2022

Jedną z drobnych, ale bardzo pożytecznych nowości w iOS 16 jest powrót informacji o procentowym poziomie naładowania baterii do paska statusu w iPhonie. Nowy system oddaje nam to, co zabrał notch wraz z pojawieniem się iPhone’a X w 2017 r. W obecnej wersji iOS 16 funkcja ta jest niestety niedostępna dla kilku modeli iPhone’a. Zmienia to najnowsza aktualizacja – iOS 16.1.

iOS 16.1 – procent baterii dla kolejnych modeli iPhone’a

Udostępniony w poniedziałek iOS 16 umożliwia dodanie procentowego wskaźnika baterii do paska statusu na ekranie iPhone’a.

Niestety, funkcja ta jest niedostępna na kilku modelach iPhone’a z notchem – nie skorzystamy z niej obecnie na iPhonie XR, iPhonie 11, iPhonie 12 mini i 13 mini.

Na szczęście dla użytkowników tych modeli, najnowsza iOS 16.1 beta 1 zmienia tę sytuację – informacja o procentowym poziomie naładowania baterii jest w niej dostępna na wszystkich czterech powyższych modelach. Użytkownicy, którzy zainstalowali udostępnioną wczoraj betę donoszą, że procent baterii pokazuje się zarówno na iPhonie Xr oraz 11, jak i na dwóch modelach mini – iPhonie 12 mini i 13 mini.

Zamów iPhone’a 14 Pro w przedsprzedaży z dostawą już 16.09!

Żeby włączyć informowanie o procentowym poziomie naładowania baterii w iOS 16 należy wejść w Ustawienia -> Bateria, gdzie aktywujemy opcję „Procent baterii”.

Nieco kontrowersji wzbudza sposób implementacji nowego rozwiązania przez Apple – ikona baterii pozostaje całkowicie wypełniona aż do momentu, kiedy poziom naładowania spada do 20%. Może to być mylące dla użytkowników.

Ma się to zmienić w przypadku dwóch nowych modeli “pro” – w pasku statusu na ekranie iPhone’a 14 Pro i 14 Pro Max status baterii będzie z powrotem wyświetlany w klasyczny sposób – ikona baterii oraz poziom jej naładowania wyrażony w procentach.

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Więcej nowości w iOS 16:

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: