Cook: iPhone 7 będzie posiadał nową funkcję, bez której nie będziecie mogli żyć

by Marek Twejn on 4 maja 2016

iphone7-concept2

Tim Cook wystąpił w prowadzonym przez Jima Cramera programie Mad Money głównie po to, żeby przedyskutować wyniki finansowe firmy za ostatni kwartał, które Apple ogłosiło w zeszłym tygodniu. Podczas rozmowy szef firmy z Cupertino zdradził jednak też, że nowe iPhone’y będą posiadały innowacyjną funkcję, która przekona wszystkich posiadaczy dotychczasowych modeli do przesiadki na najnowszego flagowca.

„Pokażemy Wam rzeczy, bez których nie będziecie mogli żyć. Dzisiaj nie zdajecie sobie nawet sprawy, że ich potrzebujecie” – powiedział Cook.

Szef Apple nie dał jednoznacznie do zrozumienia, że nową, „rewolucyjną” funkcję będzie posiadał już iPhone 7, którego premiera spodziewana jest we wrześniu, ale biorąc pod uwagę kontekst rozmowy możemy przypuszczać, że chodziło mu właśnie o tegoroczny model.

Jakiej więc przełomowej funkcji powinniśmy się spodziewać?

Oto lista wszystkich nowych funkcji, które według plotek i innych mniej lub bardziej wiarygodnych doniesień mają trafić do iPhone’a 7:

Oczywiście trudno jest w tym momencie spekulować, ale według mnie, jedyną kandydatką na funkcję, „bez której nie będziemy mogli żyć”, jest prawdziwe ładowanie bezprzewodowe. „Prawdziwe”, czyli takie, kiedy iPhone ładowany jest naprawdę bezprzewodowo, np. z odległości kilkudziesięciu centymetrów lub nawet kilku metrów, bez konieczności odkładania go w jedno, konkretne miejsce (np. na specjalną matę). Energia wysyłana jest bezprzewodowo i iPhone ładuje się w każdym miejscu danego pomieszczenia, nawet wtedy, kiedy pozostaje w torbie czy naszej kieszeni. Wiemy, że nad taką technologia pracuje się od dawna (i że pracuje nad nią również Apple), ale wydaje się wątpliwe, żeby była ona już gotowa na debiut rynkowy.

Oczywiście Cook mógł mówić o funkcji, na temat której nic jeszcze nie słyszeliśmy.

nomad2

Na jaką funkcję stawiacie Wy? Dajcie znać w komentarzach, na naszym Facebooku lub Twitterze.

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
 • gość

  i tłukliwy ekran 🙂

 • Sławek Herok

  obstawiam, że pokażą coś zupełnie innego, coś czego nie ma na tej liście

 • kodzi

  Moim zdaniem ta super funkcja to nagrywanie filmów 3D. W koncu ma dwie kamery więc to by mialo sens.

  • Tomek Czech

   tylko czy ktoś ogląda filmy 3D?

 • Aro

  moze jakies gogle do VR?

  • Tomek Czech

   Nie sądzę. Bardzo niszowa sprawa. Może za kilka lat.

 • Sorry, że odgrzebię, ale jaka jest ta nowa funkcja w iPhone 7, bez której nie będziemy mogli żyć? Raczej nie chodzi o portretowe rozmycie, bo po pierwsze nie jest to nowa funkcja i chociażby LG Optimus 3D z 2011 to ma (mam to w swoim), a po drugie to jest tylko w 7 plus więc odpada, bo Cook mówi o iPhone 7, a nie o plusie 🙂

  • Tomek Czech

   Dobrze, że odgrzebujesz. Wiele osób do tego wracało po premierze iP7. Zdecydowanie, w nowym iPhonie nie ma żadnej takiej funkcji. Może za rok? 😉

Previous post:

Next post: