Raport: Apple ma już 40% udziału w rynku słuchawek bezprzewodowych; sukces AirPods

Marek Twejn   12 stycznia 2017

AirPods to jeden z najciekawszych nowych produktów od Apple w zeszłym roku, który dostaje świetne recenzje (również od nas) i trafił na listę „25 największych wynalazków 2016 r.”, którą ogłosił Times. Tim Cook oświadczył jeszcze w grudniu, że odniosły one „olbrzymi sukces” i sprzedają się jak świeże bułeczki, ale nie podał żadnych danych potwierdzających jego słowa. Najnowszy raport Slice Intelligence udowadnia, że szef Apple nie mijał się z prawdą – AirPods były w okresie świątecznym prawdziwym hitem sprzedażowym wśród słuchawek bezprzewodowych.

berrolia

Z raportu wynika, że aż 1/4 (dokładnie – 26%) wszystkich sprzedanych w tym czasie w słuchawek bezprzewodowych to AirPods. Drugie miejsce zajęły słuchawki Bose – 16,1%, a trzecie Beats – 15,4% (dane obejmują sprzedaż online w USA).

Apple zdobyło więc już ponad 40% udziału w rynku słuchawek bezprzewodowych: 26% (AirPods) + 15,4% (Beats).

A jest to szybko rozwijający się rynek – według Slice Intelligence, aż 75% słuchawek sprzedanych w ostatnim okresie ubiegłego roku to słuchawki bezprzewodowe. Rok wcześniej było to 50%.

Według raportu NPD, rynek słuchawek Bluetooth rośnie w błyskawicznym tempie: w pierwszych sześciu miesiącach 2016 r. sprzedaż wzrosła aż o 42% w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. W zeszłym roku wartość sprzedaży słuchawek Bluetooth po raz pierwszy były wyższa od wartości sprzedaży słuchawek przewodowych.

Co ciekawe, dzień premiery AirPods – 13 grudnia, był dniem, w którym sprzedało się najwięcej słuchawek w ubiegłym roku.

Slice Intelligence opiera swoje raporty na analizie zachowań konsumentów (zakupy online w grupie blisko 4,5 mln klientów), nie polega na danych przekazywanych przez sprzedawców.

Oczywiście trzeba pamiętać, że podawane przez Slice Intelligence dane dotyczą sprzedaży online w USA, więc sytuacja na całym rynku (online + sklepy stacjonarne) i poza Stanami Zjednoczonymi będzie wyglądać inaczej, ale raport może dobrze wskazywać trend na światowym rynku słuchawek bezprzewodowych.

AirPods: pierwsze wrażenia – dzień 1| dzień 2

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: Wszystkie nowości od Apple w 2017 r.

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Slice Intelligence

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: