Aplikacja tygodnia: Opener

Dawid Olczak   12 stycznia 2018

Dziś kolejny artykuł z cyku „Aplikacja tygodnia”, w którym testujemy i opisujemy ciekawe programy z App Store. W poprzednim tygodniu przedstawiłem Wam świetną aplikację służącą do zarządzana swoim czasem – Be Focused Pro. Dzisiaj chciałem zaprezentować narzędzie Opener, które z pewnością trafi w Wasze gusta.

berrolia

System operacyjny vs. deweloperzy

iOS, mimo wielu zalet i genialnych rozwiązań, wciąż nie jest systemem idealnym. Prawdę mówiąc, nigdy nim nie będzie… tak jak nie będzie nim również Android, Windows czy macOS. Zawsze znajdą się jakieś braki w funkcjonalności, które, na szczęście, chętnie łatają programiści odpowiedzialni za tworzenie aplikacji.

Możecie się ze mną nie zgadzać w wielu kwestiach, lecz w tej powinniśmy być jednomyślni – deweloperzy są filarem każdego systemu operacyjnego, na którym pracujemy. Bez nich świat nie byłby taki sam (jeśli nie chcenie wierzyć mi na słowo, zadajcie sobie pytanie – z jakich powodów Windows Phone już nie istnieje?).

Opener

Opener jest świetnym przykładem aplikacji, która dzięki pomysłowości i uporowi jej twórcy rozszerza funkcjonalność iOS.

Wyobraźcie sobie sytuację, w której chcecie otworzyć na Twitterze link do filmu na YouTube lub ciekawego artykułu. Zazwyczaj otwiera się w przeglądarce Safari, tudzież w domyślnej aplikacji Twittera. Jednak dzięki aplikacji Opener bez najmniejszego problemu każdy taki link możecie otworzyć w programie, który Waszym zdaniem będzie się do tego nadawał najlepiej.

Jest to możliwe dzięki współpracy twórcy Openera z ponad 220 najpopularniejszymi aplikacjami, m.in. YouTube, Tweetbot, Apollo czy Instagram oraz (co ważniejsze) integracją z programami, takimi jak Workflow lub Launcher.

Oczywiście zastosowań dla tego programu znajdziemy o wiele więcej. Możemy dzięki niemu łatwiej dodać interesującą nas aplikacje do listy życzeń, czy szybciej otworzyć interesujący nas link w programie Google Maps, reddit czy AliExpress.

Jak to działa..

Zasada działania Openera jest naprawdę banalna, program nie sprawi trudności nawet mało zaawansowanej osobie. Wywołanie interesującej nas akcji (otwarcie linku) odbywa się przez skrót w share sheet, który przenosi nas do aplikacji Opener i pozwala wybrać interesujący nas program.

Możemy również zautomatyzować ten proces i skorzystać z opcji automatycznego otwierania linków w aplikacjach firm trzecich (globalnie dla każdej aplikacji). Istnieje także możliwość zautomatyzowania pojedynczych akcji, np. tylko dla serwisu YouTube.

Podsumowanie

Opener piastuje szczególne miejsce w moim iPhonie. Codziennie ułatwia mi życie i pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Aplikację możecie kupić w App Store za 8,99 zł.

Poprzednio polecaliśmy m.in.:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Zdjęcie Ilya Pavlov

Produkty Apple w super cenach

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: