Przegląd nowości w iOS 12 – efekty specjalne w Aparacie i rozmowy grupowe FaceTime

Łukasz Bernaczyk   26 września 2018

Zapraszam do kolejnego odcinka przeglądu nowości w iOS 12. W tej części zajmę się omówieniem zmian w aplikacjach systemowych: Wiadomości oraz FaceTime.

berrolia

iOS 12 – Wiadomości z efektami specjalnymi w Aparacie

Oprócz Memoji i Animoji, używanych do wysyłania w wiadomościach jako nagranie, naklejka czy reakcja na czyjąś wiadomość (Memoji i Animoji były opisywane w osobnym odcinku naszego cyklu), aplikacja Wiadomości oferuje nam jeszcze jedną znaczącą nowość.

Mam na myśli wbudowaną aplikację Aparat, wyposażoną w różnego rodzaju efekty specjalne, które możemy dodać do zdjęcia, a następnie wysłać je znajomym

Co ciekawe, do aplikacji Aparat, wyposażonej we wspomniane efekty specjalne, mamy dostęp wyłącznie z poziomu aplikacji Wiadomości. Aparat dostępny z ekranu głównego systemu iOS 12 nie posiada tych efektów.

Jeżeli chodzi o rodzaje efektów, mamy do wyboru między innymi różnego rodzaju filtry, Animoji, naklejki czy tekst. Możemy nanieść kilka efektów na jedno zdjęcie.

iOS 12 – grupowe rozmowy wideo FaceTime

Apple pokazało funkcję wieloosobowych rozmów wideo przez FaceTime w czerwcu na WWDC, podczas prezentacji iOS 12, a następnie w którejś z kolejnych wersji beta usunęło tę funkcjonalność. Ogłosiło, że wróci ona tej jesieni w ramach uaktualnienia iOS.

Długo nie było trzeba czekać – pierwsza beta iOS 12.1 przywróciła możliwość grupowych rozmów wideo FaceTime. Najprawdopodobniej oznacza to, że funkcja będzie dostępna dla wszystkich w finalnej wersji iOS 12.1, która powinna zostać udostępniona w drugiej połowie października.

Grupowy FaceTime pozwala prowadzić wideokonferencje nawet 32 osobom jednocześnie.

Jeśli chodzi o grupowe rozmowy audio, do konwersacji rozpoczętej na iPhone’ie lub iPadzie dołączyć mogą także użytkownicy korzystający z Apple Watch czy HomPoda.

Korzystanie z aplikacji bardzo ułatwia specjalny widok rozmówców w postaci kart, które zmieniają rozmiar skupiając uwagę na aktualnie mówiącej osobie.

W czasie wideokonferencji na naszą twarz możemy nanieść te same efekty, o których wspomniałem wyżej omawiając aplikację Wiadomości, no i oczywiście możemy też skorzystać z Memoji czy Animoji.

Przeczytaj też: 5 moich ulubionych funkcji iOS 12.

Przegląd nowości w iOS 12:

Mac od ręki i w super cenie!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: