Przegląd nowość w iOS 12 – Dyktafon, Książki i CarPlay

Łukasz Bernaczyk   30 września 2018

W kontynuacji przeglądu nowości w iOS 12 zajmę się kolejnymi aplikacjami systemowymi – Dyktafonem, aplikacją Książki oraz funkcjonalnością CarPlay.

iOS 12 – Dyktafon

Aplikacja Dyktafon otrzymała nowy wygląd, a wraz z nim kilka nowych funkcji. Najważniejszą jest możliwość przetrzymywania nagrań w iCloud, co zapewnia automatyczną synchronizację między urządzeniami, bo aplikacja ta jest po raz pierwszy dostępna dla iPada i wraz z macOS Mojave pojawiła się też na Macu.

Możemy także ustawić jakość zapisywanych plików dźwiękowych na skompresowana lub bezstratną.

Nowy Dyktafon oferuje też rozbudowane narzędzia edycji nagrań, pozwalające na stosunkowo zaawansowaną obróbkę dźwięku (jak na narzędzie, które ma raczej służyć do nagrywania niż edytowania dźwięku).

iOS 12 – Książki

Aplikacja Książki również otrzymała nowy wygląd a w nim nową zakładkę „Czytane”, gdzie znajdziesz wszystkie książki, które aktualnie czytasz. Po wybraniu tytułu przeniesiesz się od razu do miejsca, w którym ostatnio zakończyłeś czytanie.

Księgarnia wewnątrz aplikacji Książki również została przeprojektowana. Podpowiada teraz użytkownikowi różne kategorie do wyboru, np. : bestsellery, rankingi książek, nowości i trendy. Co ciekawe, część nazw jest w języku polskim, a część w angielskim.

iOS 12 – CarPlay

Największą zmiany (jeżeli nie jedyną) jest wsparcie dla nawigacji firm trzecich. Oznacza to, że nie jesteśmy już skazani tylko na Mapy od Apple – teraz na samochodowych ekranach odpalimy też Google Maps czy inną dowolną aplikację nawigacyjną

Przeczytaj też: 5 moich ulubionych funkcji iOS 12.

Przegląd nowości w iOS 12:

Z miłości do Apple

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: