Raport: panika w Apple przed premierą iPhone’a 8

Tomek Czech   12 lipca 2017

FastCompany podaje, powołując się na źródła wewnątrz Apple, że wśród programistów pracujących nad softwarem dla iPhone’a 8 zaczyna wyczuwać się panikę – nie są oni pewni, czy przed premierą nowego flagowca zdążą dopracować oprogramowanie dla kluczowych funkcji iPhone’a 8 – ładowania “bezprzewodowego” i rozpoznawania twarzy.

berrolia

Jak podaje FastCompany, problemem nie jest hardware – zarówno chip do ładowania indukcyjnego, który ma być dostarczana przez Broadcom, jak i sensor 3D są już gotowe do masowej produkcji. Problemem jest software. Informatorzy twierdzą, że Apple “gorączkowo” pracuje nad rozwiązaniem wszystkich problemów. Jeśli się nie uda, nowy iPhone może zadebiutować bez dwóch kluczowych funkcji.

Zostałyby one później dodane aktualizacją oprogramowania, np. w iOS 11.1. Apple zrobiło tak przed rokiem: tryb portretowy w iPhonie 7 Plus został aktywowany aktualizacją iOS 10.1, którą udostępniono pod koniec października.

Doniesienia FastCompany pokrywają się z tym, o czym kilka dni temu mówił John Gruber – że ładowanie “bezprzewodowe” może nie być gotowe na premierę iPhone’a 8. Spekulował on jednak, że jest to raczej problem sprzętowy, niż związany z softwarem.

Kłopoty z prawidłowym działaniem systemu rozpoznawania twarzy wyglądają jeszcze bardziej dramatycznie w kontekście tego, że Apple ma również problemy z umieszczeniem Touch ID pod wyświetlaczem i jest ryzyko, że czytnika linii papilarnych w ogóle nie będzie w iPhonie 8.

Wprowadzenie na rynek nowego iPhone’a zarówno bez Touch ID, jak i systemu rozpoznawania twarzy nie wchodzi oczywiście w grę. Dlatego – jeśli doniesienia FastCompany mają pokrycie w rzeczywistości – nietrudno uwierzyć w panikę w Apple (zostaje jeszcze skaner tęczówki, ale 1. nie jest pewne, czy Applle planowało wyposażyć w niego iPhone’a 8, 2. to właśnie system rozpoznawania twarzy wspierany technologią 3D Sensing miał gwarantować najwyższy stopień bezpieczeństwa i niezawodności w autoryzacji użytkownika).

Wczoraj analityk Andy Hargreaves podawał, że Apple wiąż walczy o Touch ID w iPhonie 8 – ostateczna decyzja, czy nowy telefon zostanie wyposażony w czytnik linii papilarnych, czy nie, musi zostać podjęta do końca lipca.

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: FastCompany

SANTA WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: