ThinkApple poleca – gry na weekend: Escape Challenge i noded

Piotr Mazurek   8 września 2017

W każdym tygodniu polecamy Wam dwie gry na iOS, którym według nas warto poświecić trochę wolnego czasu w weekend. Są to tytuły mniej lub bardziej znane. Jedna z polecanych gier zawsze jest darmowa, a na drugą trzeba wydać kilka złotych.

Przed nami weekend, czas relaksu i wypoczynku. Jedni robią to na kanapie, oglądając kolejny serial na Netflixie, inni  grają w tenisa. Ja zapraszam do przeczytania mojej recenzji tych z Was, którzy cenią sobie wysiłek umysłowy.

berrolia

Escape Challenge

W AppStore można znaleźć już kilka gier o podobnej tematyce, nie dzieliłbym ich jednak na lepsze czy gorsze. Escape Challenge polecam dlatego, że sam w nią gram.

O co  dokładnie chodzi w grze? O ucieczkę z pokoju, w którym jesteśmy zamknięci. Spokojnie, pomieszczenia w niczym nie przypominają tych z filmu Piła.

Są to skromnie umeblowane pokoje, nie do końca podążające za ostatnimi trendami sztuki urządzania wnętrz.

W ucieczce z pierwszego pokoju pomagają nam podpowiedzi. Musimy znaleźć klucz do drzwi. Szukamy w szufladzie, pod łóżkiem… Przyglądamy się obrazowi wiszącemu na ścianie.

Znajdujemy podpowiedź, gdzie może być klucz. Do wyciągnięcia go potrzebna jest nam jednak jeszcze latarka. Gdzie ją widzieliśmy?

Z  każdym poziomem gra rozwija się coraz bardziej, staję się prawdziwym wyzwaniem szarych komórek.

Uważajcie tylko, żeby weekend za szybko Wam nie minął.

Escape Challenge można pobrać za darmo z App Store.

noded

Kolejna gra jest nieskomplikowaną łamigłówką i zabawą z figurami geometrycznymi. Kilka prostych, połączonych ze sobą kresek  tworzy wielokąt.

Połączenia są ruchome. Przesuwając je kształtujemy naszą figurę.

Zadanie polega na stworzeniu z góry określonego kształtu, a to w brew pozorom nie jest takie proste.

Jest jedno ograniczenie – łączeń nie możemy przesuwać w dowolnym kierunku. Może się to wydawać dużym utrudnieniem, ale po kilku poprawnie ułożonych figurach staje się to jednak ułatwieniem.

Wszystko okraszone zostało przyjemną, relaksującą muzyką. Można się odprężyć i zapomnieć o codzienności. Możliwości wypoczynku jest wiele, dla mnie tak forma jest najlepsza.

noded można kupić w App Store za 1,99 PLN

Poprzednio polecaliśmy:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Produkty Apple w super cenach

Piotr Mazurek

Użytkownik i fan Apple od... zawsze. Amator zdjęć i zawodowy modelarz. Wielki pasjonat dronów, którymi lata już niemal od 10 lat.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: