ThinkApple poleca – gry AR: Zombie Gunship Revenant AR i Let’s Stack AR

Piotr Mazurek   24 września 2017

W każdym tygodniu polecamy Wam dwie gry na iOS, którym według nas warto poświecić trochę wolnego czasu w weekend. Są to tytuły mniej lub bardziej znane. Jedna z polecanych gier zawsze jest darmowa, a na drugą trzeba wydać kilka złotych.

Gdy na prezentacji iOS 11 pokazano możliwości rozszerzonej rzeczywistości od razu wiedziałem, że ze wszystkich nowości, które zaimplementowane zostaną w nowym systemie, ta będzie moją ulubioną. W dniu udostępnienia iOSa w App Store było już kilka gier wykorzystujących tę technologię. Nie mogłem odmówić sobie przybliżenia Wam dzisiaj dwóch nich.

berrolia

Zombie Gunship Revenant AR

W grze wcielamy się w pilota śmigłowca bojowego.

Misja rozpoczyna się w momencie, gdy jesteśmy już w powietrzu. Widok niemal jak w symulatorze. Różnica jest taka, że nie widzimy kokpitu z drążkiem sterowania, a jedynie przednią szybę i oczywiście to, co dzieje się za nią. A z każdą minutą misji dzieje się coraz więcej.

Zanim jednak o tym, wrócę do początku gry.

Na starcie proszeni jesteśmy o dostęp do kamery. Żeby w pełni wykorzystać możliwości programu zalecam wyrazić zgodę.

Znajdujemy (w realnym życiu) odpowiednią przestrzeń – typu biurko lub podłoga i kierujemy obiektyw na to miejsce. Następuje nakładanie obrazu z gry na rzeczywistość. Od tego momentu biurko w pracy, oczywiście jak przełożony nie widzi, zamienia się w pole bitwy. Unosimy się w powietrzu w naszym helikopterze nad bazą wojskową, z dwoma stanowiskami obronnymi przed wejściem. Jest noc, więc obraz z wizjera to światło zielone.

Z daleka widzimy zbliżającą się hordę zombie. Do dyspozycji mamy ogromne działko, które po kilkudziesięciu strzałach  przeładowuje się, tracąc kilka sekund.

Nieżywi nadchodzą coraz to liczniejszymi grupami, a co jakiś czas naciera na wejście ogromnych rozmiarów zombie, który potrzebuje większej ilości argumentów wystrzelonych przez działko podwieszone, jak również działa obrony naziemnej.

Jak to z zombie bywa, jest ich więcej i więcej, więc jeśli okaże się, że nie mamy dobrego refleksu, to najpierw zniszczą barykady, a później szturmem wejdą do środka bazy, a nasza misja dobiegnie końca.

W przeciwieństwie do tradycyjnych gier, tutaj trzeba odrobinę się ruszać. Żeby zbliżyć się do zombie, należy naprawdę przybliżyć do nich telefon…

Zombie Gunship Revenant AR można pobrać za darmo z App Store.

Let’s Stack AR

Kolejna aplikacja, która przyciągnęła moją uwagę, również oparta jest na rozszerzonej rzeczywistości. Jest to prosta gra, która łączy w sobie dość ciekawe elementy… Gumowa kaczka, UFO, klocki… Co może pójść nie tak?

Każdy fan filmów klasy B dobrze wie, że kosmici tak bardzo uzależnili się od amerykańskiego stylu życia, że co weekend robią barbecue. Niezbędne są do tego krowy, dlatego je porywają.

W grze nie kradniemy wołowiny, ale za pomocą technologi porywania unosimy klocki i ustawiamy je jeden na drugim tak wysoko, jak się da.

Kosmita, kaczka… Grać można wszędzie. Na plaży, w domu, przed sklepem. Od nas zależy, jak będzie wyglądała gra, a dzięki ciekawym miejscom zabawa staje się atrakcyjniejsza.

Let’s Stack AR można kupić w App Store za 2,99 PLN.

Poprzednio polecaliśmy m.in:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Piotr Mazurek

Użytkownik i fan Apple od... zawsze. Amator zdjęć i zawodowy modelarz. Wielki pasjonat dronów, którymi lata już niemal od 10 lat.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: