ThinkApple poleca – gry AR: Zombie Gunship Revenant AR i Let’s Stack AR

by Piotr Mazurek on 24 września 2017

W każdym tygodniu polecamy Wam dwie gry na iOS, którym według nas warto poświecić trochę wolnego czasu w weekend. Są to tytuły mniej lub bardziej znane. Jedna z polecanych gier zawsze jest darmowa, a na drugą trzeba wydać kilka złotych.

Gdy na prezentacji iOS 11 pokazano możliwości rozszerzonej rzeczywistości od razu wiedziałem, że ze wszystkich nowości, które zaimplementowane zostaną w nowym systemie, ta będzie moją ulubioną. W dniu udostępnienia iOSa w App Store było już kilka gier wykorzystujących tę technologię. Nie mogłem odmówić sobie przybliżenia Wam dzisiaj dwóch nich.

berrolia

Zombie Gunship Revenant AR

W grze wcielamy się w pilota śmigłowca bojowego.

Misja rozpoczyna się w momencie, gdy jesteśmy już w powietrzu. Widok niemal jak w symulatorze. Różnica jest taka, że nie widzimy kokpitu z drążkiem sterowania, a jedynie przednią szybę i oczywiście to, co dzieje się za nią. A z każdą minutą misji dzieje się coraz więcej.

Zanim jednak o tym, wrócę do początku gry.

Na starcie proszeni jesteśmy o dostęp do kamery. Żeby w pełni wykorzystać możliwości programu zalecam wyrazić zgodę.

Znajdujemy (w realnym życiu) odpowiednią przestrzeń – typu biurko lub podłoga i kierujemy obiektyw na to miejsce. Następuje nakładanie obrazu z gry na rzeczywistość. Od tego momentu biurko w pracy, oczywiście jak przełożony nie widzi, zamienia się w pole bitwy. Unosimy się w powietrzu w naszym helikopterze nad bazą wojskową, z dwoma stanowiskami obronnymi przed wejściem. Jest noc, więc obraz z wizjera to światło zielone.

Z daleka widzimy zbliżającą się hordę zombie. Do dyspozycji mamy ogromne działko, które po kilkudziesięciu strzałach  przeładowuje się, tracąc kilka sekund.

Nieżywi nadchodzą coraz to liczniejszymi grupami, a co jakiś czas naciera na wejście ogromnych rozmiarów zombie, który potrzebuje większej ilości argumentów wystrzelonych przez działko podwieszone, jak również działa obrony naziemnej.

Jak to z zombie bywa, jest ich więcej i więcej, więc jeśli okaże się, że nie mamy dobrego refleksu, to najpierw zniszczą barykady, a później szturmem wejdą do środka bazy, a nasza misja dobiegnie końca.

W przeciwieństwie do tradycyjnych gier, tutaj trzeba odrobinę się ruszać. Żeby zbliżyć się do zombie, należy naprawdę przybliżyć do nich telefon…

Zombie Gunship Revenant AR można pobrać za darmo z App Store.

Let’s Stack AR

Kolejna aplikacja, która przyciągnęła moją uwagę, również oparta jest na rozszerzonej rzeczywistości. Jest to prosta gra, która łączy w sobie dość ciekawe elementy… Gumowa kaczka, UFO, klocki… Co może pójść nie tak?

Każdy fan filmów klasy B dobrze wie, że kosmici tak bardzo uzależnili się od amerykańskiego stylu życia, że co weekend robią barbecue. Niezbędne są do tego krowy, dlatego je porywają.

W grze nie kradniemy wołowiny, ale za pomocą technologi porywania unosimy klocki i ustawiamy je jeden na drugim tak wysoko, jak się da.

Kosmita, kaczka… Grać można wszędzie. Na plaży, w domu, przed sklepem. Od nas zależy, jak będzie wyglądała gra, a dzięki ciekawym miejscom zabawa staje się atrakcyjniejsza.

Let’s Stack AR można kupić w App Store za 2,99 PLN.

Poprzednio polecaliśmy m.in:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Piotr Mazurek

Piotr Mazurek

Użytkownik i fan Apple od... zawsze.
Amator zdjęć i zawodowy modelarz. Wielki pasjonat dronów, którymi lata już niemal od 10 lat.
Piotr Mazurek

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: