ThinkApple poleca – gry tygodnia: Xenowerk i Dirty legends

Piotr Mazurek   18 listopada 2017

W każdym tygodniu polecamy Wam dwie gry na iOS, którym według nas warto poświecić trochę wolnego czasu. Są to tytuły mniej lub bardziej znane. Jedna z polecanych gier zawsze jest darmowa, a na drugą trzeba wydać kilka złotych.

Xenowerk

Gra z gatunku przygodowego science fiction. Akcja rozgrywa się w tajnym laboratorium na Arktyce. Rząd,  bliżej nieokreślony, wybudował tę placówkę do prac nad modyfikacjami genetycznymi. Oczywiście nikt nie przewidział, że coś może pójść nie tak.

berrolia

Eksperyment wyrwał się spod kontroli. Wszystkie mutanty wydostały się na wolność zabijając naukowców i cały personel.

Rząd chcąc zatuszować całą sprawę i nie dopuścić do uwolnienia stworów. Wysyła nas z misją „zamknięcia” placówki naukowej.

W tym momencie rozpoczynamy naszą grę. Naszym celem jest zlikwidować wszystkie potwory grasujące w zakamarkach obiektu.

Eksplorujemy pomieszczenia i dużo strzelamy do wszystkiego co nas atakuje.

Gra jest bardzo ładnie wykonana, zadbano o szczegóły.

Xenowerk można kupić w App Store za 4,99 PLN.

Drift legends

Kolejną propozycją jest gra dla miłośników jeżdżenia bokiem, albo jak niektórzy mówią – zbijania much boczną szybą.

Do wyboru mamy tryb treningu i kariery. W garażu początkowo jeden samochód, dzięki któremu możemy zarobić na zakup kolejnych i brać udział w coraz bardziej wymagających konkurencjach.

Producent gry postarał się, aby każdy z pojazdów wyróżniał się charakterystycznym stylem jazdy. Istnieje możliwość zmiany koloru nadwozia każdego z aut oraz wymiana felg. Kupić można również samochody z oferty specjalnej, ale tu już wchodzą w grę prawdziwe pieniądze.

W trybie kariery jest liga dla początkujących, amatorów i profesjonalnych kierowców oraz zapowiedziany przez producenta na przyszłość tryb imprez okolicznościowych. W Ustawieniach mamy do wyboru dwa tryby sterowania – ręczny (w postaci strzałek bądź kierownicy) oraz tryb akcelerometru.

Do tego wszystkiego jest jeszcze coś, co osobiście bardzo lubię w grach: w każdym momencie możemy wcisnąć pauzę i zmienić pozycję kamery. Możemy dokładnie z każdej strony obejrzeć nasz samochód, albo zatrzymać grę w trakcje wypadku i dokładnie się mu przyjrzeć. Możemy też zrobić “zdjęcie”, które zapisze się w naszym iPhonie.

Dodatkowo, w aplikacji umieszczony jest odnośnik do sklepu, w którym możemy zamówić koszulkę z różnymi motywami gry. Bardzo dobry pomysł dla wszystkich fanów, nie tylko tej gry, ale całej motoryzacji.

Drift legends można pobrać za darmo z App Store.

Poprzednio polecaliśmy m.in:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Piotr Mazurek

Użytkownik i fan Apple od... zawsze. Amator zdjęć i zawodowy modelarz. Wielki pasjonat dronów, którymi lata już niemal od 10 lat.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: