Apple Pay Cash uznane za najlepszą platformą płatności między użytkownikami urządzeń mobilnych. Czekamy na debiut w Polsce!

Łukasz Bernaczyk   7 sierpnia 2018

Znacie usługę Apple Pay Cash? Jeżeli nie to warto się z nią zapoznać, ponieważ nie dość, że jakiś czas temu pojawiły się przesłanki wskazujące na możliwość wprowadzenia usługi do Polski, to jeszcze została wybrana najlepszą metodą płatności między użytkownikami systemów mobilnych.

berrolia

Consumer Reports opublikował wczoraj raport dotyczący najlepszej platformy do tzw. „płatności mobilnych peer-to-peer”, czyli takich, w których użytkownicy przelewają między sobą pieniądze, używając do tego celu wyłącznie telefonów, tabletów lub zegarków.

W zestawieniu obok Apple znalazły się Venmo, Square Cash, Facebook Messenger i Zelle. Pod uwagę brane były między innymi takie czynniki, jak:

  • bezpieczeństwo danych
  • bezpieczeństwo potwierdzenia przelewu
  • zachowanie prywatności danych
  • zakres dostępu do usługi
  • łatwość obsługi

Ostatecznie, Apple jednogłośnie wygrało rywalizację o status najlepszej platformy do płatności „peer-to-peer”, otrzymując 76 pkt.

Najbliżej z rywali uplasował się Venmo – 69 punktów, Square Cash otrzymał 64 pkt., Facebook 63, a Zelle 50 pkt.

Skala mieściła się w przedziale 0-100 pkt, gdzie:

  • 81 – 100 pkt – wspaniały
  • 61 – 80 pkt. – bardzo dobry
  • 41 – 60 pkt. – dobry

Według Consumer Reports, Apple wygrało dzięki połączeniu wysokiej klasy bezpieczeństwa, dużej prywatności danych i łatwości obsługi.

Osobiście czekam z niecierpliwością na Apple Pay Cash w Polsce. Z Apple Pay korzystam od czasu premiery, a zwykła karta poszła zupełnie w odstawkę i kurzy się gdzieś w domu.

Źródło

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: