Opóźniony iPhone Xc, iPad Pro z portem USB-C, Apple Watch 4 z EKG, tańszy MacBook z Touch ID – najnowszy raport od Ming-Chi Kuo

Łukasz Bernaczyk   11 września 2018

Znany analityk Ming-Chi Kuo opublikował właśnie raport, w którym podaje wiele informacji na temat nadchodzących urządzeń Apple. Raport jest o tyle ciekawy, że odnosi się do naprawdę sporej ilości urządzeń Apple. Dodajmy, że nie jest to też wróżenie z fusów, a raczej wnioski analityka, oparte na jego szerokich kontaktach z osobami i firmami z łańcucha dostaw Apple.

berrolia

Przejdźmy więc do konkretów i zobaczmy, co Kuo napisał o konkretnych iUrządzeniach.

iPhone Xc

Tańszy model iPhone’a z ekranem LCD 6,1 cala ma być w początkowej fazie sprzedaży dostępny w bardzo ograniczonych ilościach. Wynika to z problemów produkcyjnych, jakie trapiły Apple przy tworzeniu tego modelu.

Początkowo mówiło się, że iPhone Xc (“iPhone 9”) nie zostanie w ogóle wprowadzony do sprzedaży w tym samym czasie, co pozostałe dwa modele i ujrzymy go na sklepowych półkach z kilkutygodniowym opóźnieniem.

Obecne wydaje się, że trafi on jednak do sprzedaży razem z dwoma pozostałymi modelami, ale będzie dostępny w limitowanej ilości, która ma zostać znacznie zwiększona w październiku, kiedy produkcja Xc ma ostro przyspieszyć.

Nowy, tani MacBook (12”/Air)

Analityk twierdzi, że wielkimi krokami zbliża się również nowy model taniego MacBooka. Cena urządzenia, które ma być wyposażone w wyświetlacz Retina o przekątnej 12 lub 13 cali, może zmieścić się poniżej 1000 dolarów.

Jak donosi Kuo w najnowszym raporcie, laptop będzie posiadał Touch ID, ale nad jego klawiaturą nie znajdziemy Touch Bara, który ma być zarezerwowany dla 13- i 15-calowych MacBooków Pro.

Nowy MacBook może według analityka zastąpić w linii produktowej obecnego MacBooka 12”.

Nowy iPad Pro z portem USB-C i ładowarką 18 W

Z raportu wynika, że ujrzymy też niebawem nowego iPada Pro, z którego zniknie port Lightning. W jego miejsce zastosowane zostanie wejście USB-C, a w pudełku z iPadem Pro znajdziemy też nową ładowarkę USB-C o mocy 18 W.

Na chwilę obecną port USB-C będzie stosowany wyłącznie w iPadzie Pro, tegoroczne modele iPhone’ów będą wyposażone w złącze Lightning, a do pudełka z nimi dołączona będzie standardowa ładowarka o mocy 5 W.

Apple Watch Series 4 z EKG i ceramicznym tyłem koperty

Informacje te będziemy mogli zweryfikować już w najbliższą środę wieczorem, bowiem wtedy ma się odbyć premiera zegarków Apple z czwartej serii.

Kuo informuje w swoim raporcie, że najnowszy model Apple Watcha ma zostać wyposażony w czujniki umożliwiające badanie EKG (kilka miesięcy temu pisaliśmy o tym, że firma testuje prototyp takiego modelu).

Kolejną nowością ma być ceramiczny tył zegarka zastosowany we wszystkich jego modelach. Dotychczas w niektórych wariantach tylna część była wykonana z materiału kompozytowego.

Mata ładująca AirPower i AirPods 2

Pod koniec raportu analityk wspomniał, że jeszcze w tym roku do sprzedaży mają trafić nowe słuchawki bezprzewodowe AirPods 2 oraz długo wyczekiwana mata AirPower do ładowania bezprzewodowego nawet trzech urządzeń jednocześnie.

Które z informacji podanych przez znanego analityka sprawdzą się, dowiemy się w ciągu najbliższych dni i miesięcy.

Zobacz gdzie i jak oglądać dzisiejszą konferencję Apple na żywo.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: