Wiemy, kiedy Apple udostępni pierwszą publiczną betę iOS 16

Tomek Czech   22 czerwca 2022

iOS 16 jest na razie dostępny wyłącznie w deweloperskiej wersji beta (zobacz, skąd pobrać i jak zainstalować). Ale, jak co roku, wielu użytkowników czeka na udostępnienie przez Apple publicznej bety – darmowej i dostępnej dla wszystkich. Właśnie dowiedzieliśmy się, kiedy firma z Cupertino zamierza to zrobić.

berrolia

iOS 16 – kiedy publiczna beta?

Według zawsze dobrze poinformowanego Marka Gurmana z Bloomberga, Apple planuje udostępnienie iOS 16 Public Beta 1 w tygodniu rozpoczynającym się 11 lipca. Czyli iOS 16 w wersji beta dostępnej dla wszystkich pojawi się między 11 a 15 lipca.

Trudno powiedzieć, w który dzień dokładnie. Apple najczęściej udostępnia wersje beta swojego oprogramowania w poniedziałek lub wtorek, ale w poprzednich latach pierwsze publiczne bety iOS udostępniało w środę (iOS 15) i w czwartek (iOS 14).

Nie można wykluczyć, że w Cupertino zdecydują się na wcześniejsze wypuszczenie iOS 16 Public Beta 1 – rok temu Apple zapowiadało, że udostępni pierwszą publiczną betę iOS 15 w lipcu, a ostatecznie zrobiło to jeszcze w czerwcu.

Mark Gurman podaje też, że druga deweloperska beta iOS 16 pojawi się w przyszłym tygodniu, a trzecia – wraz z pierwszą betą publiczną. Tym samym, iOS 16 Public Beta 1 to będzie ten sam build, co iOS 16 Developer Beta 3.

Nowości w iOS 16:

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: