Rzekomy cennik iPhone’a 7 wskazuje na debiut modelu Pro; wszystkie tegoroczne iPhone’y w wersji 256 GB

Marek Twejn   23 czerwca 2016

iphone-7-pro

W wycieki cenników nowych iPhone’ów na kilka miesięcy przed premierą raczej nie wierzymy, bo na razie pewnie nawet Tim Cook nie wie dokładnie, ile będzie kosztował iPhone 7 (poza tym, że mniej więcej tyle, ile 6s). Ale rzekomy wyciek cennika nowych modeli iPhone’a, który pojawił się na Weibo, to już kolejna pogłoska o tym, że iPhone 7 będzie miał wersję 256 GB, oraz że w tym roku Apple może wprowadzić na rynek trzeci model swojego smartfona – iPhone’a 7 Pro.

berrolia

Według osoby, która zamieściła wpis, 4,7-calowy iPhone 7 będzie dostępny w wersji 32, 64 i 256 GB, natomiast iPhone 7 Plus oraz nowy iPhone 7 Pro w wersjach 32, 128 i 256 GB.

Zarówno iPhone 7, jak i iPhone 7 Plus mają według ujawnionego cennika kosztować mniej więcej tyle samo, ile obecnie kosztuje iPhone 6s/6s Plus, natomiast iPhone 7 Pro kosztowałby w Chinach około 1000 juanów (około 150 dol.) więcej, niż model Plus (PocketNow szacuje, że w USA taki model kosztowałby około 849 dol, czyli dokładnie 100 dol. więcej, niż obecny iPhone 6s Plus).

iphone-7-cena

Doniesienia o tym, że nowy iPhone będzie dostępny w wersji 256 GB pojawiały się już kilkukrotnie: widzieliśmy już wiele zdjęć (np. tu i tu) rzekomo przedstawiających dysk flash w wersji 256 GB, który ma trafić do iPhone’a 7. Pojawienie się takiej wersji pojemnościowej prognozuje też firma analityczna TrendForce.

Kilka doniesień mówiło też o tym, że po wielu latach Apple zwiększy ilość pamięci w podstawowym modelu iPhone’a z 16 GB do 32 GB.

Widzieliśmy również wiele plotek sugerujących, że w tym roku zobaczymy trzeci model nowego telefonu – iPhone’a 7 Pro. Według niektórych z nich, właśnie tak nazywać się będzie iPhone wyposażony w dwie tylne kamery i złącze Smart Connector. Jednak według wiarygodnego analityka Ming-Chi Kuo, podwójną kamerę będzie posiadał po prostu 5,5-calowy iPhone 7 Plus.

A może taką kamerę zobaczymy też w 4,7-calowym iPhonie 7?

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji o iPhonie 7.

Więcej o iPhonie 7:

Źródło: Weibo, za 9to5Mac
Grafika: Martin Hajek

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: