Nowe przecieki: iPhone 7 w wersji 16/64/256 GB, model 4,7″ z optyczną stabilizacją obrazu

Marek Twejn   23 maja 2016

iphone-7-kamera-pamiec

Choć do premiery iPhone’a 7 zostało jeszcze kilka miesięcy, niemal codziennie pojawiają się nowe przecieki i pogłoski na temat kolejnego modelu smartfona od Apple. W ostatnich dniach usłyszeliśmy o jednej nowej funkcji oraz kolejne potwierdzenie tego, o czym słyszeliśmy już wcześniej.

berrolia

OIS i podwójna kamera

Nowość to optyczna stabilizacja obrazu (OIS), która ma się pojawić w 4,7-calowym iPhonie (model 5,5-calowy od zawsze był wyposażony w tą funkcję). Informacja to pochodzi od Chrisa Changa, analityka firmy Nomura Securities.

Potwierdza on również ostatnie doniesienia, że Apple stworzy tylko jedną wersję 5,5-calowego modelu iPhone’a 7 Plus, i że będzie on wyposażony w podwójną tylną kamerę. Wcześniejsze pogłoski mówiły o tym, że jesienią pojawią się dwa modele iPhone’a 7 Plus: podstawowa wersja z jedną tylną kamerą oraz wersja “premium” z systemem dwóch kamer.

Biorąc pod uwagę wszystkie dotychczasowe przecieki wydaj się niemal pewne, że 4,7-calowy iPhone 7 nie będzie wyposażony w podwójną kamerę.

256 GB i… 16 GB

Już po raz trzeci słyszymy pogłoski o tym, że nowy iPhone dostępny będzie również w wersji 256 GB. Zdjęcie dysku flash o takiej pojemności pojawiło się w chińskiej sieci Weibo. Według autora wpisu, dysk ten trafi właśnie do nowego iPhone’a.

Co ciekawe, i jednocześnie dość przerażające dla wielu fanów iPhone’a to fakt, że oprócz wersji 256 GB na zdjęciu pojawią się również dyski o pojemności 16 i 64 GB. Czyżby Apple pozostać przy 16 GB pamięci w podstawowym modelu iPhone’a 7 i jedynie zastąpić obecną wersję 128 GB modelem z 256 GB pamięci?

To tylko przecieki, których wiarygodność trudno zweryfikować, ale firma z Cupertino już od wielu lat nie zmienia ilości pamięci w “wejściowym” modelu iPhone’a, więc nie byłoby aż tak wielkim zaskoczeniem, gdyby nie zrobiła tego również w tym roku.

Na szczęście na zdjęciu widać, że moduł 16 GB jest wyraźnie większy od wersji 64 i 256 GB, co mogłoby wskazywać, że jest to dysk starszej generacji, użyty w poprzednich modelach iPhone’a, i że nie trafi on do iPhone’a 7.

Pozostałe doniesienia na temat iPhone’a 7:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Barron’s Asia, za 9to5Mac

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: