Nowy model Vivo będzie pierwszym smartfonem z czytnikiem linii papilarnych w ekranie? (wideo)

Tomek Czech   19 czerwca 2017

Jak wiemy, Apple prawie nigdy nie wprowadza nowego rozwiązania jako pierwsze – Apple jest zazwyczaj pierwszą firmą, która robi to naprawdę dobrze (albo – lepiej niż inni). Nie inaczej będzie prawdopodobnie ze skanerem linii papilarnych wbudowanym w ekran – pierwszy smartfon wykorzystujący takie rozwiązanie może zostać zaprezentowany jeszcze w tym miesiącu przez chińskiego producenta – Vivo.

berrolia

W sieci pojawiło się wideo rzekomo prezentujące nowy model Vivo, następcę wersji X9/Plus. Telefon zostaje odblokowany przez przyłożenie palca w określone miejsce na ekranie (oznaczone ikonką odcisku palca).

Proces odczytywania odcisku palca i uwierzytelniania użytkownika nie trwa długo, ale wyraźnie dłużej niż odblokowanie iPhone’a za pomocą Touch ID. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że wideo może przedstawiać prototyp telefonu lub jedną z wczesnych wersji produkcyjnych.

Nowy model Vivo ma zadebiutować już 28 czerwca.

Pierwszy iPhone z czytnikiem linii papilarnych wbudowanym w wyświetlacz (lub umieszczonym pod nim) ma z kolei zostać zaprezentowany we wrześniu – ostatnie doniesienia potwierdzają, że Apple udało pokonać się wszystkie przeszkody natury technologicznej i produkcyjnej i iPhone 8 rzeczywiście będzie posiadał Touch ID w ekranie.

Premiera trzech nowych iPhone’ów – 7s, 7s Plus i 8 (X/Edition/Pro) – spodziewana jest we wrześniu. iPhone 8 może jednak trafić do sprzedaży z opóźnieniem (mniejszym lub większym).

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.
300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Gizchina, za GSMArena

PROMOCJA: Słuchawki wokółuszne Denon AH-GC30 z ANC tańsze o 400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: