Aplikacja tygodnia: AutoWake – obudź się rześki i wypoczęty

Dawid Olczak   26 stycznia 2018

Dziś kolejny artykuł z cyku „Aplikacja tygodnia”, w którym testujemy i opisujemy ciekawe programy z App Store. W poprzednim tygodniu przedstawiłem Wam świetną aplikację, dzięki której możemy pomóc drugiej osobie i sprawić, by jej życie było łatwiejsze. – Be My Eyes. Dzisiaj chciałem zaprezentować program, który pomoże nam obudzić się wypoczętym i rześkim.

berrolia

Godzina 6.00 rano…

Godzina 6.00 rano, mój Apple Watch zaczyna wibrować.. Yyy.. pora wstać. Ledwo otwieram jedno oko, czuje się tragicznie, jak zwykle położyłem się spać o 24.00 i dziś tego żałuję.

Niestety tak wygląda praktycznie mój każdy poranek. Od poniedziałku do piątku poranna pobudka jest ogromnym wyzwaniem dla mojego organizmu. Oczywiście, by temu zaradzić wystarczyłoby się wcześniej położyć spać, lecz nie ukrywam, że w moim przypadku jest to praktycznie niemożliwe.

Z pewnością z podobnym problemem spotykacie się również i Wy. Ogromny nawał obowiązków i wyzwań, którym musimy stawić czoła w ciągu dnia, skutecznie okrada nas z cennego czasu.

Na szczęście jest pewien sposób, który może sprawić, że poranna pobudka nie będzie dla nas takim szokiem.

AutoWake

AutoWake jest aplikacją, która opierając się na danych pobieranych z naszego Apple Watcha analizuje fazy snu, w której się znajdujemy, mierzy nasz puls i wybiera najwłaściwszy moment by nas obudzić.

Nie od dziś wiadomo, że wybudzenie człowieka z głębokiego snu jest dla niego pewnego rodzaju szokiem. Sprawa wygląda zgoła odmiennie jeżeli sen jest płytki – wtedy pobudka jest bardziej naturalna. Wiem, że brzmi to jak banał z telezakupów Mango, ale to naprawdę działa. Testuję tę aplikację już od jakiegoś czasu i mogę Was zapewnić, że coś w tym jest.. Dzięki AutoWake rano wstaję bardziej rześki i wypoczęty.

Funkcje i obsługa aplikacji

Po zainstalowaniu aplikacji możemy praktycznie zapomnieć o jej istnieniu na iPhonie, ponieważ najważniejsze funkcje programu od tej pory będziemy kontrolować z Apple Watcha. Wprawdzie niektóre ustawienia (jak melodia budzika) dostępne są tylko z poziomu iPhone’a, lecz nie będziemy przecież tego zmieniać codziennie.

Kiedy uporamy się już z dostosowywaniem AutoWake pod nasze wymagania, możemy przejść do konfigurowania budzika na Apple Watchu. Wewnątrz aplikacji pojawią nam się trzy opcje:

  • włącznie i wyłącznie budzika
  • wybór godziny alarmu
  • ustawienia dotyczące fazy snu i czasu ich trwania

Na chwilkę chciałbym się zatrzymać przy funkcji odpowiedzialnej za analizę fazy snu oraz jej czasu. W jej wnętrzu znajdziemy pięć opcji, które możemy aktywować.

  • No way – aplikacja obudzi nas dokładnie o tej godzinie, na którą nastawiliśmy budzik.
  • In light sleep (30 min) – program zacznie analizować nasz sen 30 min przed czasem, który wybraliśmy i obudzi nas w fazie płytkiego snu.
  • Medium sleep (30 min) – działa identycznie jak funkcja powyżej, lecz aplikacja wybudzi nas w fazie pomiędzy snem płytkim a głębokim.
  • In light sleep 15 min oraz medium sleep 15 min – działa tak samo jak dwie poprzednie funkcje, ale czas analizy jest skrócony do 15 min.

Zegarek będzie budził Was przy pomocy delikatnych sygnałów haptycznych, które zazwyczaj wystarczają do przebudzenia. Ale jeśli to nie poskutkuje, może zabrzmieć melodia z iPhone’a, jeśli ustawicie taką funkcję (nazwana jest Safety Alarm).

Uwaga: żeby aplikacja mogła działać poprawnie, musimy ustawić tarczę zegara „Rozmiar XL” z włączoną kompilacją AutoWake. W ciągu dnia oczywiście możemy korzystać z innej tarczy, lecz przed zaśnięciem koniecznie ustawcie wcześniej przygotowaną konfigurację.

Podsumowanie

Niektórzy z Was mogą mieć pewne wątpliwości i nie uwierzą w zbawienne działanie tej aplikacji na słowo. Spokojnie, to zrozumiałe.. Sam miałem pewne wątpliwość, lecz zostały one szybko rozwiane.

Aplikacja AutoWake naprawdę działa i śmiało mogę zarekomendować Wam jej zakup.

Program ja zwykle możecie kupić w App Store w cenie 8,99 zł.

Poprzednio polecałem m.in.:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: