ThinkHome Podcast #14: Czujniki zalania, dymu i tlenku węgla w HomeKit

Dawid Olczak   12 czerwca 2020

W najnowszym odcinku ThinkHome Podcast poruszamy bardzo ważny temat – należyte zadbanie o bezpieczeństwo naszego zdrowia i majątku. Jeżeli nie chcesz, tak jak ja, podpalić swojego mieszkania, a póżniej go zalać z powodu braku odpowiednich czujników, to koniecznie przesłuchaj ten odcinek.

berrolia

ThinkHome Podcast #14: Czujniki zalania, dymu i tlenku węgla w Apple HomeKit

W czternastym odcinku ThinkHome Podcast rozmawiamy na temat czujników zalania, dymu oraz tlenku węgla w HomeKit. Dowiesz się z niego m.in., który z omawianych czujników, w oparciu o swoje największe wady i zalety, może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Opowiadamy o tym, jak można w prosty sposób zamykać główny zawór wody po stworzeniu wcześniej kilku prostych automatyzacji. 

Ja opowiadam też o tym, jak podpaliłem i zalałem swojej mieszkanie oraz na jakie straty się przez to naraziłem. Oczywiście wszystkiego tego mógłbym uniknąć, gdybym posiadał w swoim mieszkaniu odpowiednie czujniki.

Na koniec podajemy kilka ciekawych przykładów automatyzacji z wykorzystaniem czujników zalania, dymu oraz tlenku węgla, które mogą zainspirować Was do zastosowania podobnych rozwiązań w Waszych domach. 

ThinkHome Podcast jest dostępny w Apple Podcast i możecie go słuchać w Waszych ulubionych aplikacjach podcastowych na iOS (polecamy Overcast), Maca czy Apple TV. Jesteśmy też na SoundCloud i można nas słuchać w aplikacji SoundCloud na iOS lub bezpośrednio z poziomu przeglądarki. Znajdziecie nas także w usłudze Spotify.

Rozmawiają:

Dawid Olczak – @olczak_dawid
Jaromir Kopp – @MacWyznawca

Możecie śledzić nas również na naszym oficjalnym koncie na Twitterze – @ThinkHome_cast

Poprzednie odcinki:

Podcast powstał dzięki wsparciu ThinkStore – dziękujemy!

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: