Znacznie większa bateria w iPhonie 8/X ma przekonać właścicieli starszych modeli do zakupu nowego iPhone’a

Marek Twejn   23 lutego 2017

Według Katy Huberty, analityczki Morgan Stanley, znacznie większa bateria w iPhonie 8/X odegra najważniejszą rolę w przekonaniu użytkowników starszych iPhone’ów do przesiadki na najnowszy model. W swoim raporcie Hubery wymienia też inne nowości, które pojawią się w tegorocznym smartfonie z Cupertino – m.in. ekran OLED, ładowanie bezprzewodowe, sensory 3D i bardziej zaawansowane użycie sztucznej inteligencji, ale jej zdaniem najważniejszą zmianą z punktu widzenia użytkownika będzie dłuższe życie baterii.

berrolia

Według raportu analityka Ming-Chi Kuo, bateria w iPhonie 8/X będzie miała pojemność około 2700 mAh (dla porównania, bateria w iPhonie 7 ma pojemność 1960 mAh, a w iPhonie 7 Plus – 2900 mAh). Umieszczenie w telefonie tak dużej baterii ma być możliwe dzięki zastosowaniu nowej metody tworzenia płyty głównej – stacked SLP. Płyta główna w nowym modelu może być nawet 2 razy mniejsza niż w iPhonie 7.

Mobile Vikings – najlepsza oferta no limit na rynku?

Analitycy oceniają, że ponad 40% obecnych właścicieli iPhone’ów ma urządzenie starsze niż dwa lata, co sprawi, że tej jesieni jeszcze większa ilość osób zdecyduje się na zakup nowego modelu. Morgan Stanley przewiduje znaczny wzrost sprzedaży w Chinach, “gdzie użytkownicy są wyjątkowo wrażliwi na zmiany dizajnu i nowinki technologiczne”.

Premiera trzech nowych iPhone’ów – 7s, 7s Plus i 8/X – spodziewana jest we wrześniu.

Wszystko o iPhonie 7s/8/X:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors

Ruszył wspólny projekt ThinkApple i iSpot!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: